Răspuns la subiect
Pagina 1 din 2 1 2 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Comentarii - Evenimentul de Crăciun 2013

  1. #1

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari

    Comentarii - Evenimentul de Crăciun 2013

    Aşteptăm comentariile voastre privind Evenimentul de Crăciun!

    BB_Yahsa

    Ultima modificare făcută de BB_Yahsa; 22.11.2013 la 15:57.

  2. #2

    Data înscrierii
    09.02.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Pare mai mult decat atragator doar ca sper sa fiti putin mai darnici in cadouri (fata de dovleci care au fost destul de putini - cred eu).
    Totusi am o serie de intrebari , daca se poate rog lamuriri :
    1. Sunt 4 aventuri dintre care 2 se pot cumpara cu cadouri insa nu se mentioneaza cate cadouri poti castiga in urma acelei aventuri. Si mai ales daca,cont premium influenteaza (ca de obicei cu 50%) obtinerea de recompense?
    2. Turnul auriu se obtine ca premiu daca deschidem toate ferestrele in plus fata de cele 3 tipuri de ferestre? Si nu am inteles cu fereastra speciala ,,care poate fi deschisă doar dacă toate ferestrele obişnuite au fost deschise deja". Adica tot ca aia a ,,24-a" dupa ce deschidem toate ferestrele obisnuite sau cum? Care e diferenta intre ele? Practic cate ferestre speciale putem obtine daca deschidem periodic toate ferestrele obisnuite?
    3. La Casa de Aprovizionare pt raritati se mentioneaza ca :,,permite producerea unor depozite îmbunătăţite a unei noi potenţări ce triplează producţia unui spaţiu de lucru şi a unor FRAGMENTE DE HARTA". Cum adica tripleaza productivitatea fragmentelor de harta?
    Multumesc anticipat pt raspunsuri.
    Ultima modificare făcută de DenZyls1; 22.11.2013 la 22:15.

  3. #3
    Avatarul lui Promia
    Data înscrierii
    25.02.2013
    Posturi
    71
    Lume
    Limanul cu stejari
    Eu cred ca si evenimentul de Halloween a fost reusit. Am putut lua generalul, 3x siloz, 3x depozit si vreo 6 zombi. Ce sa astept mai mult? Doar recompensele pentru distrugerea golemilor au fost cam mici.
    Iar acum despre evenimentul de Craciun... Il asteptam cu mare interes. Partea cu misiunea zilnica ce are recompense in cadouri are un + de la mine.

  4. #4
    Avatarul lui Razsax
    Data înscrierii
    15.02.2013
    Locație
    Brasov Romania
    Posturi
    36
    Lume
    Limanul cu stejari
    Calendarul de eveniment, nu e o idee noua, insa e buna si motivanta. Am experimentat acest sistem la Grepolis anul trecut. Tabloul de Craciun folosit acolo era de prost gust, dar avea o grafica interactiva, in opinia mea foarte importanta in dinamica jocului.
    Obiectele colectabile sunt reusite! Arata de nota 10, abia astept sa vad bradutii.

  5. #5

    Data înscrierii
    16.03.2013
    Posturi
    47
    Lume
    Limanul cu stejari
    Citat Postat în original de DenZyls1 Vezi post
    Pare mai mult decat atragator doar ca sper sa fiti putin mai darnici in cadouri (fata de dovleci care au fost destul de putini - cred eu).
    Totusi am o serie de intrebari , daca se poate rog lamuriri :
    1. Sunt 4 aventuri dintre care 2 se pot cumpara cu cadouri insa nu se mentioneaza cate cadouri poti castiga in urma acelei aventuri. Si mai ales daca,cont premium influenteaza (ca de obicei cu 50%) obtinerea de recompense?
    2. Turnul auriu se obtine ca premiu daca deschidem toate ferestrele in plus fata de cele 3 tipuri de ferestre? Si nu am inteles cu fereastra speciala ,,care poate fi deschisă doar dacă toate ferestrele obişnuite au fost deschise deja". Adica tot ca aia a ,,24-a" dupa ce deschidem toate ferestrele obisnuite sau cum? Care e diferenta intre ele? Practic cate ferestre speciale putem obtine daca deschidem periodic toate ferestrele obisnuite?
    3. La Casa de Aprovizionare pt raritati se mentioneaza ca :,,permite producerea unor depozite îmbunătăţite a unei noi potenţări ce triplează producţia unui spaţiu de lucru şi a unor FRAGMENTE DE HARTA". Cum adica tripleaza productivitatea fragmentelor de harta?
    Multumesc anticipat pt raspunsuri.

    1 . pot sa-ti spun de premium : la orice aventura daca ai premium iti da cu 50% mai multe resurse
    2 . daca am inteles bine turnul auriu il iei ca premiu dupa ce-ai deschis toate ferestrele
    3 . nu tripleaza fragmentele ... permite producerea unor buff-uri x3 SI producerea fragmentelor de harta .. iar fragmentele se fac din hartie simpla,intermediara si avansata dar nu mai stiu cantitatea

  6. #6

    Data înscrierii
    25.08.2013
    Posturi
    15
    Lume
    Limanul cu stejari
    Casa de aprovizionare pentru rarități produce doar potențările noi, sau și cele standard?
    Cu alte cuvinte: putem renunța la Casa de aprovizionare obișnuită sau trebuie să le avem pe amândouă?

  7. #7

    Data înscrierii
    13.03.2013
    Posturi
    37
    Lume
    Limanul cu stejari
    Faceti ceva cu "ecusonul angajatului" .... te apuca craciunul celalalt pana trimiti un set de 25 la un coleg ....

  8. #8

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Kingfofy: Casa cea nouă de aprovizionare nu o poate înlocui total pe cea obişnuită, deci e bine ca cea din urmă să fie păstrată în continuare.
    aoprea75: la ce te referi?

  9. #9

    Data înscrierii
    13.03.2013
    Posturi
    37
    Lume
    Limanul cu stejari
    BB ... pai faci un set de 25 ecusoane ... dar nu poti sa faci trade cu toate odata ci cate unul pe rand din set ...
    adica sa faceti ca la seturile de 25 irme, sandvisuri sau platouri unde poti face trade cu toate 25 odata

  10. #10

    Data înscrierii
    22.02.2013
    Posturi
    1
    Lume
    Limanul cu stejari
    Salutare, eu cred ca exista o problema destul de sensibila la noile inbunatatiri, mai ales la cele cu bucatile de harti din casa pentru raritati. In primu rand exista o informatie eronata la nota din efect unde e trecut ca iti da o bucata de harta, ar fi bine sa specificati ca sant 50 de bucati. In al doilea rand, cu aceste potente ati distrus arborele de calitati de la cercetasi ma refer la cautarea de aventuri (nu stiu cine a gandit schimbare ca mi se pare stupida), in acest moment nu mai merita sa trimiti cercetasii dupa aventuri (eventual scoateti costul de a trimite cercetasii dupa aventuri si cresteti numaru de harti pe care le gasesc, scadeti durata cautarii). Daca ramane chestia poate macar resetati arborele de la cercetasi sa putem utiliza cartile eficient.

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.