Subiect închis
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Problema tabara talhari

  1. #1

    Data înscrierii
    04.02.2013
    Posturi
    8
    Lume
    Limanul cu stejari

    Problema tabara talhari

    Buna ziua
    Aseara in jur de ora 23, am atacat tabara de talhari cu lider Chuck, cu 2 valuri de soldati. Am iesit de pe joc ca trebuia sa fac altceva. Cand am reintrat am observat cu stupoare ca am fost infrant. Si am dat reluare batalie. SI am, vazut ca desi am trimis 2 generali deodata , cu cate 200 de ttrupe fiecare, dupa primul general, tabara pentru al doilea aparea ca si cum nu omorasem pe nimeni. Primul general avea 200 de recruti si facuse destul damage , iar al doil.ea val avea 65 arcasi lungi, 20 jandarmi si restuyl recruti, dar deoarece tabara practic a devenit ca la inceput adica fara sa fi omorat pe nimeni normal ca l-a invins si pe al doilea. ce nu inteleg dece si dupa al doilea val apre tabara ca si cum a fost neatinsa. am cheltuit timp si resurse foarte multe pentru armata asta degeaba? de ce nu a aparut ce damage am facut dupa primul val? in mod normal trebuia ca tabara sa fi fost distrusa.
    multumesc si astept raspuns ca sa stiu daca are rost sa mai joc sau nu. ca e clar ca daca nu se mentine damageul de prim val al doilea nu are nici o sansa.
    thecrow

  2. #2

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    La taberele cu lideri cu putere mare de distrugere, primul care este atacat de generalul tău este liderul. Dacă cei 200 de recruţi ai tăi din primul val nu au reuşit să-l doboare pe lider, acesta rămâne intact, împreună cu restul trupelor sale. Deci, la următorul atac pe care îl dai, pregăteşte-ţi 200 de luptători puternici, care să îl poată înfrânge mai întâi pe lider; cu siguranţă al doilea val va distruge întreaga tabără. Te poţi inspira din simulatorul urcat pe forum.

  3. #3

    Data înscrierii
    04.02.2013
    Posturi
    8
    Lume
    Limanul cu stejari
    nu prea e corect. adica eu daca pierd trupele tre sa astept nu stiu cate zile sa imi refac aramata, iar la ei omori 90% din trupe in primul val si la aldoilea o iei de la capat doar pentru ca liderul nu a vrut sa moara? ciudat mod de abordare.

  4. #4

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    E un joc de strategie, totuși. Te invit să te inspiri din Ghidurile puse la dispoziție pe forum, cu siguranță îți vor fi de folos!
    Ultima modificare făcută de 4298-B39B-326; 20.05.2013 la 10:34.

  5. #5

    Data înscrierii
    20.02.2013
    Posturi
    11
    Lume
    Limanul cu stejari
    thecrow360 e recomandat ca la orice viitor atac de tabara de talhari ,prima data sa simulezi atacul in unul dintre cele 2 simulatoare ..sa poti sa-ti faci si tu o impresie, la ce trupe trebuie sa trimiti la atac si sa sti daca invingi dintr-un val sau mai multe .
    Linkuri simulatoare de batalie http://settlersonlinesimulator.com/d...fsimulator/ro/ sau
    http://www.settlersonlinetools.com/en/combat_simulator/

    Sper sa le folosesti cu folos.

Subiect închis

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.