Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Misiune zilnica - Gaseste toate colectabilele

  1. #1

    Data înscrierii
    04.08.2013
    Posturi
    64
    Lume
    Limanul cu stejari

    Misiune zilnica - Gaseste toate colectabilele

    E pacat ca ne chinuim in fiecare zi sa strangem aceste obiecte si nu primim nimic pentru finalizarea misiunii. Da, colectabilele in sine sunt o recompensa buna, dar poate ceva modic ca recompensa nu ar strica, pentru factorul psihologic

    Multumesc!

  2. #2

    Data înscrierii
    21.04.2013
    Posturi
    12
    Lume
    Limanul cu stejari
    Eu sunt de parere ca este o implementare gandita aiurea, enervanta pentru majoritatea celor care joaca acest joc pentru relaxare sau distractie.
    Sunt cateva chestiuni care pot fi reprosate:
    - nu stim cand apar colectabilele si nici cand dispar. Nu avem nici un cronometru. Se poate intampla sa te trezesti dimineata sa incepi sa cauti si cand mai ai unul se reseteaza misiunea si le pierzi toate. Asta dupa ce te-ai chiorat o ora in monitor.
    - este incorect sa pierzi colectabilele deja gasite (avand in vedere si cazul de mai sus, dar si alte situatii posibile)
    - multe colectabile sunt invizibile. Sunt ascunse dupa cladiri, copaci si chiar dupa muntii de pe insula. Sarcina sa treci cu mouse-ul peste tot nu mai este distractiva, devine enervanta si plictisitoare.
    - colectabilele nu apar toate odata, apar pe rand pt aceeasi misiune. Complet stupid. Trebuie sa stai sa te benoclezi la nesfarsit in speranta ca apar si restul. De asta m-am prins cand am cautat foarte bine un ultim item si nu il gaseam. O mina de cupru s-a terminat. Am demolat si am construit alta. Apoi, tot cautand am gasit o sperietoare in fata minei proaspat construite. Nu era acolo inainte, era imposibil sa nu o vad. Sau poate colectabilele....se plimba cu sorcova pe harta....
    - nu inteleg de ce in unele aventuri se gasesc cazane si in altele nu. Corect era sa primesti cazanele din orice aventura cu doua conditii: sa le gasesti si sa termini aventura. Toata lumea deschide fiii stepei victor si experimente ia cazanele si apoi abandoneaza aventura. Nu exista nicio provocare, doar o plictiseala continua.
    Si, pentru a nu fi considerat off-topic adaug urmatoarele sugestii:
    - implementarea unui cronometru pentru misiunile de colectare
    - pozitionarea colectabilelor astfel incat minim 50% din imaginea lor sa fie vizibila sau inrosirea zonei unde se afla la trecerea mouseului pe deasupra
    - colectabilele gasite pe insula raman in depozit indiferent daca misiunea a fost terminata sau nu. La terminarea misiunii sa se acorde un bonus
    - toate colectabilele sa apara deodata
    - la aventuri sa se castige cazanele in conditiile in care jucatorii le gasesc si termina aventura
    Ultima modificare făcută de CapdeDuda; 05.10.2013 la 11:45. Motiv: completare

  3. #3

    Data înscrierii
    04.03.2013
    Posturi
    47
    Lume
    Limanul cu stejari
    perfect de acord!

  4. #4

    Data înscrierii
    14.02.2013
    Posturi
    26
    Lume
    Limanul cu stejari
    cum am mai spus si pe Global, aceasta implementare a fost unul dintre cele mai "prost-gandite" lucruri pe care le-au putut nascoci developerii acestui joc.
    CapdeDuda a pus punctul pe I in cel mai frumos mod cu putiinta.. il felicit!
    Din punctul meu de vedere misiunea "Aduna Obiectele Colectabile" este o misiune enervanta...strica ochii si nici macar nu sunt toate pe harta..trec de 3-5 ori printr-un singul loc de pe harta pt a gasi ceva ce poate nici nu exista...poate se dorea ca noi, jucatorii, sa putem vedea mai de aproape cerbii si mistretii ce misuna pe insula )
    O zi minunata!

    PS: poate ar fi bine sa "semnalizati" acele obiecte colectabile.
    Ultima modificare făcută de naka; 05.10.2013 la 14:21.

  5. #5

    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    O singura corectie am totusi de facut: colectabilele apar toate pe harta. In mod special am urmarit lucrul acesta, am cerut ajutoare, e adevarat, si in trei zile la rand am gasit toate colectabilele in maxim 15 minute. Daca ar fi lipsit unul, e clar ca nu puteam incheia misiunea asa de repede.

  6. #6

    Data înscrierii
    10.03.2013
    Posturi
    12
    Lume
    Limanul cu stejari
    Da. OK. CapdeDuda este pertinent în observații, iar propunerile sunt realizabile, chiar în marjele de profit (și nu numai) urmărite de creatorii jocului.

  7. #7

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Vom lua în considerare sugestiile de mai sus şi vom încerca să le folosim, în măsura aplicabilităţii lor.
    Vă mulţumesc pentru implicare!

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.