Subiect închis
Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 1 2 3 4 5 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 67

Subiect: Ce semnifică pentru voi un colonist?

  1. #21

    Data înscrierii
    05.04.2013
    Locație
    Constanta
    Posturi
    3
    Lume
    Limanul cu stejari
    Un colonist este Omul din viaţa noastră reală căruia noi îi croim o viaţă virtuală pe o insulă în care ştiinţa se limitează la un trai modest. El este cel care în dorinţa de a reuşi in viaţă şi de a cunoaşte, învaţă meseria de tăietor de lemne, lucrează în ferme, cariere de piatră, îşi dezvoltă abilităţi de a descoperi cariere de cărbune, fier, aur, se perfecţionează în fabrici, topitorii, reuşeşte sa producă arme pentru a supravieţui acestei insule sălbatice, reuşeşte sa cucerească această insulă, prin experienţă, performanţă si perseverenţă. In dorinţa lui de a gasi un ţel si fericirea unei vieţi împlinite, îşi caută prieteni, oferă ajutor si bunuri . În visele lui se perindă piraţi, vrăjitoare şi alte creaturi magice pe care le învinge.
    Este Omul vieţii eterne căutând idealul nostru.

  2. #22

    Data înscrierii
    22.08.2013
    Posturi
    8
    Lume
    Limanul cu stejari
    Colonistul, este persoana, care vine si cucereste un teritoriu strain, si isi intemeiaza o familie si pune bazele unei "societati" (urbe-oras) in teritoriu nou cucerit...

  3. #23

    Data înscrierii
    09.06.2013
    Posturi
    2
    Lume
    Limanul cu stejari
    daca nu stiu sa folosesc diacritce, ar trebui sa nu postez , dar totusi o voi face
    colonist - este si va fi un doritor de nou , plictisit de rutina, care incearca sa isi faca o viata frumoasa, chiar daca este greu sa o ia mereu de la inceput!!!!

  4. #24

    Data înscrierii
    28.02.2013
    Locație
    Piatra Neamt
    Posturi
    77
    Lume
    Limanul cu stejari
    Acasă în țara mea
    Viața este foarte grea.
    Familia e numeroasă
    Nu am ce pune pe masă.

    Astăzi eu m-am hotărât
    Și in port am coborât
    Să cumpăr niște bilete
    Mie, soaței și la fete.

    Să plecăm în lumea mare
    Să găsim o așezare.
    O insulă sa găsesc,
    Colonist să mă numesc.

  5. #25

    Data înscrierii
    26.04.2013
    Posturi
    1
    Lume
    Limanul cu stejari
    Așa cum știți sunt o șopârlă. Când ALȚI VENETICI au ajuns pe pămantul ăsta strămoșii noștri, dinozaurii, îl stăpaneau. N-avem taxe, n-aveam datorii, aveam mâncare din belșug și apă curată. Mierea și vinul curgeau râuri, râuri... Ziua vânam și pescuiam, noaptea ne distram... Cineva ne-a decimat, dar am supraviețuit!!! Bunicii și părinții noștrii sunt vânați de la naștere de tot felul de lighioane: vulpi șirete, șacali ticaloși si vulturi care se hranesc cu cadavre... și care probabil în limitările lor se cred superiori... Dar am supraviețuit. Acum suntem hotărați să revenim la ceea ce am fost odată. Numai niște lighioane pot fi suficient de proaste să gândească că pot îmbunătați un sistem de trai de felul celui care l-am avut. Si ne-am săturat să fim coloniști pe pământul nostru!
    Ultima modificare făcută de Rango; 30.09.2013 la 07:55.

  6. #26

    Data înscrierii
    09.05.2013
    Posturi
    10
    Lume
    Limanul cu stejari
    Colonistul (din Settlers online) este un un individ care a văzut la viaţa lui coloane de sclavi, a fost şi el unul si a visat sa devină stăpînul lor. Dar a devenit (sau ramas) doar un punct într-un matrix

  7. #27

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Dragi colonişti,

    Mulţumim tuturor celor care au participat!


    Votarea se va face în felul următor: se vor acorda puncte de la 1 la 5 celor mai bune 5 creaţii.
    (5 puncte pentru cea mai frumoasă creaţie).


    Nu uitaţi:
    • participanţii nu pot vota
    • cea mai votată descriere caştigă 500 de nestemate
    • unul din coloniştii care a acordat 5 puncte descrierii câştigătoare va fi premiat, de asemenea, cu 500 de nestemate
    • voturile vor fi ascunse până la încheierea perioadei de votare.


    Baftă tuturor şi spor la votare!

    BB_Yahsa

  8. #28

    Data înscrierii
    27.06.2013
    Locație
    Suceava
    Posturi
    2
    Lume
    Limanul cu stejari
    JocIncet 5 puncte
    oompf 4 puncte
    motoc 3 puncte
    nashu 2 puncte
    crina28 1 punct

  9. #29

    Data înscrierii
    04.09.2013
    Posturi
    16
    Lume
    Limanul cu stejari
    JocIncet

  10. #30
    Avatarul lui alina27cata
    Data înscrierii
    28.02.2013
    Posturi
    6
    Lume
    Limanul cu stejari
    JocIncet 5 puncte
    oompf 4 puncte
    Motoc 3 puncte
    nashu 2 puncte
    crina28 1 punct
    Ultima modificare făcută de alina27cata; 30.09.2013 la 17:13.
    alina27cata KML

Subiect închis

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.