Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: Deconectare frecventa din chat.

  1. #1

    Data înscrierii
    05.08.2013
    Posturi
    19
    Lume
    Limanul cu stejari

    Deconectare frecventa din chat.

    Buna seara. Problema mea nu este noua. Din cate am inteles o intlnesc mai des cei ce folosesc laptop. Desi conexia la Internet este buna, jocul ruleaza bine (precum si alta fereastra deschisa), exista momente cand imi apare ca nu sunt conectata la chat. E putin iritant sa reincarc tot jocul din cauza conexiei la chat. Nu stiu daca exista rezolvare, dar am considerat ca e bine sa semnalez problema. O seara frumoasa!

    EDIT: Multumesc frumos, guleag. Bafta!
    Ultima modificare făcută de zuzapierduta; 07.08.2013 la 06:43. Motiv: Multumiri

  2. #2
    guleag
    Guest
    patesc frecvent , dar numai dintr-o locatie cu o conexiune la internet destul de slaba, ce fac sa evit refresh?! efectiv scriu soapte unui prieten din lista care nu este online..chaturile se reseteaza singure si devin active.poti incerca si tu acelasi lucru.

  3. #3
    Avatarul lui skyp23
    Data înscrierii
    17.03.2013
    Posturi
    40
    Lume
    Limanul cu stejari
    Am patit-o si eu azi (31.08.2013) toata ziua. Ba am fost conectat la chat ba nu. Mai mult nu am fost decat am fost (

  4. #4

    Data înscrierii
    11.08.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    Această problemă poate proveni de la istoricul browserului. Curăţă istoricul din când în când, mai ales atunci când apar astfel de probleme. Mai mult, dacă foloseşti Firefox, poţi reseta browseerul; mai multe informații aici:

    https://support.mozilla.org/en-US/kb...-most-problems

  5. #5

    Data înscrierii
    19.06.2013
    Posturi
    1
    Lume
    Limanul cu stejari
    Stark, raspunsul tau se incadreaza perfect in categoria "limba de lem". Nu stii ce sa spui, dar trebuie sa raspunzi ceva.

    Nu are nimic de a face cu istoricul browserului sau cu browserul folosit. Pina de curind (la sfirsitul lui august) a mers bine. De cind cu "imbunatatirile" e mai multa bataie de cap sa intri in joc. Mai bine lipsa, exista si altele.

    Am incercat pe trei browsere diferite, "resetate".
    Pe unul nu pot trece de pagina de autentificare. Desi parola e corecta, in loc sa incarce pagina cu "Joaca acum" (nu ca ar folosi la ceva), reincarca la infinit pagina de autentificare. (Daca pun o parola gresita apare textul rosu care indica autentificare esuata.)
    Pe celelalte doua, imediat dupa incarcarea jocului cere reincarcarea paginii pentru ca nu merge porcaria de chat. De ce la altii merge ferestruica de chat si prin proxy (sau te lasa sa joci si cu chat-ul deconectat), dar la voi e musai conexiune directa si permanenta? (intrebare retorica, sint convins ca nu stii). Si ce daca am si conexiune directa, tot nu merge.

    E doar o "greseala" de proiectare si implementare. Nu avem nevoie de conexiunea permanenta la chat ca sa putem reconstrui lanuri, fintini si mine, dar jocul ne obliga sa reincarcam pagina la infinit.

    Va mai intrebati de ce procentul de retentie e atit de mic?



    --------------------

    Ca prin minune, acum merge, fara sa curat eu vreun cache, fara sa resetez vreun browser, fara sa instalez un browser nou, fara sa schimb conexiunea.
    Problema e la voi, dar e mai simplu sa o ignorati.
    (Da, stiu ca nu e in responsabilitatile tale sa o rezolvi, dar macar da-o mai departe cui trebuie).
    Ultima modificare făcută de Grondr; 10.09.2013 la 09:16. Motiv: Completare

  6. #6

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Mod_Stark a oferit o soluţie pe care o aplicăm şi noi atunci când logarea devine dificilă.
    Echipa tehnică este la curent cu această situaţie şi lucrează la găsirea unei soluţii.

  7. #7

    Data înscrierii
    02.04.2013
    Posturi
    9
    Lume
    Limanul cu stejari
    nici mie nu imi merge, ieri(joi) si azi(vineri)

  8. #8

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Dark_Soul: Încearcă să aplici soluţiile de mai sus.

  9. #9

    Data înscrierii
    12.02.2013
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    309
    Lume
    Limanul cu stejari
    am patit o si eu, dar am sters cookie si am intrat si gata si a revenit....sau cateva refresh uri si isi revine

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.