Răspuns la subiect
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 1 2
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: Bresla Soimii Patriei

  1. #11

    Data înscrierii
    14.06.2013
    Posturi
    3
    Lume
    Limanul cu stejari
    daca vreti un cruciat al limbii romane langa voi, primiti-ma in breasla. multumesc anticipat

  2. #12

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Vă doresc mult succes în procesul de recrutare şi să vă bucuraţi de joc!

    Colonizare cu spor!

  3. #13
    Avatarul lui Promia
    Data înscrierii
    25.02.2013
    Posturi
    71
    Lume
    Limanul cu stejari
    Up!

  4. #14

    Data înscrierii
    31.01.2013
    Posturi
    89
    Lume
    Limanul cu stejari
    Motiunea nr. 2 din 30.06.2013 initiata de Aspartam:

    Se promulga textul motiunii in urma votului valabil exprimat a 16/29 colegi: 12pentru si 4 impotriva:

    "Cine face greseli ortografice pe orice canal public si in mod special:
    a)lipsa sau folosire gresita a cratimei
    b)folosirea a prea multi sau prea putini de "i"
    c)dezacorduri

    va plati celui care seziseaza greseala primul pe chatul breslei 25 de monede"

    Asadar cascati ochii inainte sa tastati enter.
    Mi se pare o prostie... Ganditi-va ca e dimineata, abia v-ati trezit si cereti ajutor la potentat. Scri mai repede (te grabesti sa pleci la munca) sau esti pur si simplu adormit si nu vezi tastele... E normal ca dupa ce ai gresit la ortografie sa te corectezi; uzual se foloseste "*corectia". Ce faceti in situatia asta? Care e timpul de corectie minim acordat pentru un jucator?
    Alt aspect, folosirea prescurtarilor: nu toti vor intelege la ce se refera un membru daca foloseste prescurtari, mai ales in cazul in care jucatorul cititor e nou in joc. Daca nu pui punct dupa ce folosesti o prescurtare (iar uzual in chat)? Si ele vor fi considerate greseli de ortografie? Se va lua amenda si pentru ele?

    Parerea mea: vrei sa-i ajuti sa vorbeasca corerct, corecteaza-i, nu-i amenda!

    In rest da, e o prezentare draguta, iar regulamentul e decent...
    Ultima modificare făcută de ro_vladut; 28.08.2013 la 06:09.

  5. #15

    Data înscrierii
    20.02.2013
    Posturi
    21
    Lume
    Limanul cu stejari
    Citat Postat în original de ro_vladut Vezi post
    Mi se pare o prostie... Ganditi-va ca e dimineata, abia v-ati trezit si cereti ajutor la potentat. Scri mai repede (te grabesti sa pleci la munca) sau esti pur si simplu adormit si nu vezi tastele... E normal ca dupa ce ai gresit la ortografie sa te corectezi; uzual se foloseste "*corectia". Ce faceti in situatia asta? Care e timpul de corectie minim acordat pentru un jucator?
    Alt aspect, folosirea prescurtarilor: nu toti vor intelege la ce se refera un membru daca foloseste prescurtari, mai ales in cazul in care jucatorul cititor e nou in joc. Daca nu pui punct dupa ce folosesti o prescurtare (iar uzual in chat)? Si ele vor fi considerate greseli de ortografie? Se va lua amenda si pentru ele?

    Parerea mea: vrei sa-i ajuti sa vorbeasca corerct, corecteaza-i, nu-i amenda!

    In rest da, e o prezentare draguta, iar regulamentul e decent...
    1. Daca apuci sa te autocorectezi nu primesti amenda. Dar mai exista si SERVER care nu te lasa sa o faci mai devreme de 5 secunde. De obicei colegii sunt destul de draguti sa iti lase timp sa te autocorectezi. Raspunsul la intrebarea ta e "casca ochii inainte sa dai enter"

    2. Prescurtarile din joc si cele admise de limba romana sunt admise. De altfel dupa cum vezi punctele a,b,c nu fac referire la prescurtari sau la mancatul de litere. (apropo ai mancat un i la scrii). Chiar daca avem si noi colegi care sunt grabiti, sa stii ca sunt rare zilele in care se dau amenzi.

    3. Rolul amenzilor e de corectare : Cand iei o amenda pentru o gresela si acea sintagma revine in context, rar gresesti a doua oara. Iar daca o faci in decurs de cateva minute, cum s-a mai intamplat, ajungi pe lista neagra.
    Rolul amenzilor e si de filtrare: adica cei care se stiu cu musca pe caciula sau nu fac fata la plata lor isi fac loc in alta parte.

    Eu sunt un om orientat catre rezultate, de vreme ce apar colegii imi sustin masurile luate.

    Multumim pentru aprecieri, mai avem locuri, te asteptam
    Ultima modificare făcută de Aspartam; 29.08.2013 la 13:54.

  6. #16
    Avatarul lui Promia
    Data înscrierii
    25.02.2013
    Posturi
    71
    Lume
    Limanul cu stejari
    Up.

  7. #17
    Avatarul lui Promia
    Data înscrierii
    25.02.2013
    Posturi
    71
    Lume
    Limanul cu stejari
    Up!

  8. #18

    Data înscrierii
    11.04.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    NU e a mea



    dar ma mandresc cu ea

    http://prntscr.com/4rsojj
    Ultima modificare făcută de BB_Imtia; 31.10.2014 la 14:18.

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.