Răspuns la subiect
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1 2 3 4 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 38

Subiect: Erori de text si grafica

  1. #21

    Data înscrierii
    29.05.2013
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    6
    Lume
    Limanul cu stejari
    am descoperit o eroare de formulare in textul misiunii Tactician ["cel mult 50" vs "50 sau mai multe"]:

  2. #22

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Misiunea "Tactician" va fi reparată odată cu perioada de întreţinere de mâine, datorită sesizărilor voastre.
    Mulţumim pentru ajutor!

  3. #23

    Data înscrierii
    29.01.2013
    Posturi
    30
    Lume
    Limanul cu stejari
    err_problema_stil.jpg

    Misiunea "O problema de stil" a fost modificata, in bine zic eu, dar a ramas traducerea in engleza pt a 3-a cerinta.

  4. #24

    Data înscrierii
    29.01.2013
    Posturi
    30
    Lume
    Limanul cu stejari
    Am observat o eroare de text la geologul cu abilitatea "De doua ori marmura". In momentul in care intra aceasta abilitate apare un text nedefinit in pop-up-ul sau din stanga sus. Din pacate nu am fost pe faza sa fac un print screen, am o captura doar cu log-ul de "Stiri" unde de asemenea apare "[undefined text]".
    err_geo_marmura.jpg

    Am mai observat si alte lucruri la aceasta abilitate si nu stiu sigur daca sunt erori sau aceasta a fost intentia dezvoltatorilor:
    - a doua mina de marmura este descoperita inainte ca geologul sa se intoarca din explorare
    - daca este gasita o a doua mina de marmura, abilitatea "Filon natural de marmura" nu i se aplica si acesteia cu toate ca geologul respectiv o are dezvoltata


    P.S. nu stiu de ce dar pe IE10 nu mai pot adauga imagini la post-urile de pe forum...

  5. #25

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Mulţumim pentru atenţionare, Echipa tehnică se va ocupa de repararea acestor erori de text.

    Colonizare cu spor!

  6. #26

    Data înscrierii
    21.07.2013
    Posturi
    6
    Lume
    Limanul cu stejari
    Daca serverul este inchis, ca si acum, la butonul joaca acum apare textul urmator:
    Regretăm faptul că nu te-ai putut conecta la serverele "The Settlers Online". Te rugăm să încercci să te reconectezi. În cazul în care problema persistă, te rugăm să vizitați prima pagină și forumul pentru mai multe informații.
    Încercăm să rezolvăm această problemă.
    Nu vrei să îți scape nimic?
    Urmărește-ne pe Twitter și Facebook.
    Echipa ta. The Settlers Online
    Va rog sa corectati cuvantul ingrosat. Multumesc.

  7. #27

    Data înscrierii
    20.02.2013
    Posturi
    21
    Lume
    Limanul cu stejari
    Identific 4 greseli de ortografie:

    fii in loc de fiii de 2 ori

    ,din nou, 2 virgule inutile

    ajutati-pe cratima inutila

    http://postimg.org/image/u33ykqwbr/

  8. #28

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Mulţumim, greşelile vor fi reparate.

  9. #29

    Data înscrierii
    25.08.2013
    Posturi
    15
    Lume
    Limanul cu stejari
    Citat Postat în original de OutSider03 Vezi post
    ... te rugăm să vizitați...
    Mai bine era „vă rugăm să vizitezi”.

  10. #30

    Data înscrierii
    25.08.2013
    Posturi
    15
    Lume
    Limanul cu stejari
    În aventura „Preoții întunecați”, titlul misiunii este „Castelele întunecare și osuarele” iar la descriere e scris „castelele întunecate”. Cred că ar fi bine să fie la fel, pentru a nu se face confuzie.

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.