Răspuns la subiect
Pagina 1 din 2 1 2 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 16

Subiect: Diferite sugestii....poate pentru viitor

  1. #1
    Avatarul lui Suracis
    Data înscrierii
    13.03.2013
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    38
    Lume
    Limanul cu stejari

    Diferite sugestii....poate pentru viitor

    Buna ziua,

    I. La inceput as dori sa incept cu vreo 2 aspect legate de "BREASLA", prin afara facptului ca trebuie sa faci rost de 400 monezi ca sa adaugi un slot pentru un jucator nou, care dupa o luna se lasa de joc dar nu anunta pe niemeni, eu unu as dori sa se implementeze un sistem de monitorizare al jucatorilor care fac parte din breasla si care sa poata fi vizibil de catre liderii de bresle si administrator acesteia, ca in caz de inactivitate respectivul jucator sa fie dat afara din breasla. Ca de exemplu:
    *bulina verde - active
    *bulina galbena - inactive de cel putin 2 zile
    *bulina rosie - inactive de cel putin 7 zile

    Si in momentul cand se ajunge la respective bulina rosie sa fie dat afara (asta in cazul in care jucatorul nu a anuntat liderul sau administratorii respectivei bresle).

    II. As mai aduaga la misiunea breslei acelasi lucru, fiindca sunt unii jucatori care sunt prea rusinosi sa ceara ajutor, adica sa se vada cine a facut misiunea breslei si cine nu.


    III. Legat de jucatori care se duc in vacanta si lasa contul pe liber ducanduse toate minele de cupru, fier, carbune s.a.m.d. eu fac parte din acesti jucatori si sigur nu sunt singuru`, cel putin 99% pleaca in vacanta in diferite perioade si nu cred ca la intoarcere ai vrea sa ai exploratorii ocupati sa-ti caute cele 6 mine de carbune, asta ar insemna sa iti pierzi vreo 2-3 zile in functie de cati exploratori ai. Si eu m-am gandit sa se puna o functie prin care un alt jucator sa-i tina locul in sensul sa-i poata umbla pe cont dar fara sa se stie datele de logare ci prin intermeriul jocului. DAR respectivul jucator care ii tine locul celui plecat sa nu aiba acces la comert cu el insusi si cu alti jucatori, sa nu poata muta cladiri sau sa distruga cladiri, sa nu poata recruta unitati, sa nu poata avea acces la casa de aprov. - potentari. Singurele lucruri pe care le poate face este sa constuiasca ce e deja construit(nu alte cladiri care nu au fost construite).

    IV. Minele care s-au epuizat sa poata fi realimentate, cu toate ca nu sunt atatea re-fill-uri cate mine avem dat totusi cine stie cand vreodata ai nevoie de resusrsepe pe care le dai pe o mina de a fi reconstruita.


    Cam atata deocamdata, pe viitor mai revin cu alte idei, sper ca macar cea cu activitanea\inactivitatea jucatorilor sa se puna in practica

  2. #2

    Data înscrierii
    11.04.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    Salut,
    Sunt de acord cu Suracis la punctele 1 și 2, pentru ca toată lumea vrea sa facă parte dintr-o breasla cât mai activa și sa poată beneficia cât mai mult de oportunitățile care le oferă breasla. Cred ca prin implementarea punctului 2, care ar fi cel mai util s-ar rezolva și punctul 1, poți sa vezi dacă unu 'chiulește' 3-4 zile la rând și sa-ți pui semne de întrebare sau sa-i trimiți o scrisoare.
    Scuza-ma Suracis dar la 3 nu înțeleg ce mai poate face acel suplinitor, dacă nu are voie sa facă comerț, nu are voie sa facă trupe, nu are voie sa mute clădiri sau sa construiască altele noi? Sa facă fântâni și lanuri de grâu? pe ai cui resurse? Oricum nu e un joc competitiv ci mai mult de recreație, iar atâta timp cât nu ești într-o competiție cu cineva nu vad de ce sa tei 'strofoci' prea tare dacă nu mai ai minele după 2 zile de absenta... totuși ai resursele .
    Iar la 4 cred ca dacă ar fi posibil cea ce propui ai ucide încet dar sigur comerțul cu resursele, oricum cele de baza sigur.

  3. #3

    Data înscrierii
    28.01.2013
    Locație
    Barcelona
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    aaveti in cap idei din ''triburile'', e alt sistem de joc aici

  4. #4
    Avatarul lui Suracis
    Data înscrierii
    13.03.2013
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    38
    Lume
    Limanul cu stejari
    b09d4n, da intradevar nu este un joc competitiv, dar sincer sa fim, dupa ce vi din vacanta ce ai vrea sa vezi: 6 mine de carbine epuizat, 6 de cupru epuizate, nu stiu cate cariere de marmura, 7-10 mine de fier epuizate si nu mai zic ca daca ai 2-3 geologi cat timp iti ia sa le regasesti, asa eu sincer as prefer sa am productie 24 din 24, 7 din 7 fara sa o intrerup si nu cred ca pe cineva ar deranja sa intre 10 - 15 min la alt jucator sa dea cautare la geology si sa faca cateva mine, lanuri de grau si cariere. Asa cea mai simpla metoda (cea pe care am facuto si eu) I-am pus pe toti la somn si cand m-am intros I-am trezit :P. Iar punctual 4......sincer ma enerveaza minele epuizate )

    fratelelup. e si logic sa aduc de la un al joc cateva idei care mi s-au parut geniale. Nu am zis nimica de PVP, ci doar de partea economica
    Ultima modificare făcută de Suracis; 11.07.2013 la 06:41.

  5. #5

    Data înscrierii
    23.06.2013
    Posturi
    1
    Lume
    Limanul cu stejari
    Salut
    sunt incepator, dar deja incep sa imi prind urechile in acest joc
    am mai jucat si alte jocuri de strategie si joc si acum
    Sa incep cu observatiile: sunt foarte multe cladiri, unele din ele cu costuri foarte mari
    resursele se consuma si trebuiesc repotentate destul de des - alte resurse
    incerc sa citesc cat mai mult pe forum dar tot nu inteleg. (
    nu inteleg modul de lupta daca eu atac si ii distrug 20 de unitati cum acestea ataca runda urmatoare
    fiecare unitate trebuie sa aiba o viteza iar daca ataca primul sa nu mai fie atacat de morti

    incercati sa il mai simplificati fratior, multe obiecte sunt de decor cum sunt si drumurile- dar cesar 3 acestea reduceau timpul de transport
    nu am gasit si nu stiu daca se poate face un manual mai coerent al jocului, trebuie sa sar dintr-o pagina in alta sa gasesc cate o frantura de info.

    toate cele bune, spor la joc

  6. #6

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Vom încerca să luăm în considerare sugestiile voastre, în măsura aplicabilitaţii acestora.
    Vă mulţumim pentru implicare şi propuneri!

  7. #7

    Data înscrierii
    28.05.2013
    Posturi
    21
    Lume
    Limanul cu stejari
    Eu as propune sa existe posibilitatea modului "VACANTA" pentru o perioada de maxim ........ zile / luni in care contul sa fie pur si simplu inghetat. Asa pot pleca linistit in concediu fara teama ca lipsa de net mi-ar afecta dezvoltarea ulterioara.
    Se poate gandi si o protectie, astfel incat sa nu poti intra in mod vacanta mai repede de ...... zile / luni dupa ce ai iesit dintr-o alta perioada de vacanta.

    Cont inghetat inseamna: toata productia inghetata la momentul intrarii in acest mod.

    Iesirea din modul vacanta s-ar putea face pur si simplu prin logarea in cont.

    Later edit: si inca ceva: sa existe posibilitatea salvarii automate a mesajelor (scrisorilor) trimise, macar petru o perioada limitata in timp. De exemplu toate scrisorile trimise in ultimele ...... luni. Sa am acces la aceasta arhiva pentru ultimele ...... luni. Daca vreau sa pot sa sterg parte din ele sau toate.
    Ultima modificare făcută de gunoierul; 25.07.2013 la 17:36.

  8. #8

    Data înscrierii
    13.04.2013
    Posturi
    7
    Lume
    Limanul cu stejari
    buna ,
    Joc si eu de ceva timp jocu acesta si as propune o schimbare dak sar putea . ar fi foarte utila si folositoare pentru toti jucatori .
    Propun sa se pota vinde la negustor pe monede sau pe fragmente de harta ( aventuri , cladiri , etc) , daca de la negustor le cumpar acolo sa le pot si vinde in caz ca nu mai am nevoe de ele.

    Majoritatea jucatorilor au cate 15- 20 de aventuri fii sau victor sau tradatori sau etc , ce nu are nici o valoare pe piata si totusi la negustor costa,( Ex; fii la negustor costa 200 de fragmente ) nu cred k ar face rau cuiza daca ar lua pe aventura macar 35 de fragmente din cele 200 cat costa aventura .

    Daca ati lua si sugestia mea in considerare ar fi perfect si vas multumi foarte mult nu numa eu si toti jucatori .


    Multumesc , sa aveti o zi buna . colonizare placuta

  9. #9

    Data înscrierii
    16.03.2013
    Posturi
    13
    Lume
    Limanul cu stejari
    Nu ar fi mai bine sa scoata acele aventuri ?
    ,,Asteptarea reprezinta 98% din placere.,,
    Murpfy

  10. #10
    Avatarul lui KingMig01
    Data înscrierii
    23.03.2013
    Locație
    Salaj
    Posturi
    10
    Lume
    Limanul cu stejari
    bogdane, aveti dreptate amandoi, oricine s-ar putea folosii de o rbeasla pentru a creste

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.