Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Expeditie Geolog

  1. #1

    Data înscrierii
    27.01.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari

    Expeditie Geolog

    Buna!
    Am o mina de marmura si am trimis geologul sa mai caute zacaminte de marmura . S-a intors cu info-ul ca a gasit una dar eu nu o gasesc niciunde pe harta. L-am retrimis si acum primesc mesajul ca nu mai gaseste zacaminte deoarece am atins limita. E normal sa se intample asa ? Exista undeva unde pot gasi un log al mesajelor de la geolog cu ajutorul carora sa vad unde ce mi-a gasit (Desi presupun ca teoretic zacamintul ar trebui sa fie vizibil si pe harta).

  2. #2

    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    4
    Lume
    Limanul cu stejari
    ..una a fost şi la mine...Dezvolt-o pe aia ca să-ţi satisfacă cerinţele...

    Ai dreptate informaţiile despre geolog trebuie să apară şi în poştă.. Pentru următoarea resursă, minereu de fier, ia o oră. E chiar vitală o asemenea informaţie!

    Apropo, generalul apare singur pe hartă şi e greu de găsit. Ar trebui să fie cu cel puţin alţi 3-4 soldaţi în şir indian...
    Ultima modificare făcută de Ruben; 01.02.2013 la 20:47.

  3. #3

    Data înscrierii
    29.01.2013
    Posturi
    1
    Lume
    Limanul cu stejari
    Este vital sa stii ce a facut Geologul tau, il lasi sa caute 4 ore si dupa nu apuci sa vezi ce s-a intamplat daca a gasit daca nu a gasit pentru ca ai maxim de resurse. Teoretic ar trebuii sa sti toate locurile in care ai minele si sa iti dai seama daca gaseste ceva nou, dar uiti , si mai are si eroare cum a zis si mai sus. Zice ca a gasit un nou zacamand de X, dar stai si nu il gasesti nicaieri pe harta.

  4. #4

    Data înscrierii
    29.01.2013
    Posturi
    30
    Lume
    Limanul cu stejari
    O harta cu locatia resurselor ce pot fi descoperite pe insula o puteti gasi aici: http://www.bartpolski.co.uk/settlers...sresources.jpg

    Ar fi util ca in lista de stiri sa poti da click pe anumite evenimente (descoperire de resurse, depozite epuizate, etc) iar harta sa fie centrata automat pe zona unde a avut loc evenimentul.

  5. #5

    Data înscrierii
    27.01.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Din pacate lista de stiri se reseteaza la fiecare logare pe care o ai. Daca s-a intamplat ceva cat ai fost tu plecat la o "biblioteca" si ai oprit calculatorul ca sa salvezi planeta de la incalzirea globala, o sa stai sa bajbai pe harta sa vezi ce pare diferit de ultima oara cand ai intrat tu.

  6. #6

    Data înscrierii
    31.01.2013
    Posturi
    89
    Lume
    Limanul cu stejari
    Nu cred ca e necesar sa incarci mail degeaba, cand o sa cresti o sa vezi... oricum gelogul nu poate sa gaseasca alte resurse pe insula decat cele care sunt.... Important e sa sti tu unde se afla si sa-l trimiti doar atunci cand se termina zacamantul respectiv. Pentru asta recomand poza asta in care vedeti toata insula si ce resurse se gasesc pe ea. (in partea stanga aveti "lupa" si zoom in, zoom out, apoi, din scroll de la mouse)
    Ultima modificare făcută de ro_vladut; 20.02.2013 la 16:23.

  7. #7

    Data înscrierii
    27.01.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Ideea era nu sa incarci mailul ci sa ai un LOG care sa iti pastreze evenimentele si intre Log Off si Log On , nu doar pe sesiune. Cred ca ar fi mult mai la indemana sa intri in joc, sa te uiti pe log si sa vezi ca zacamantul x a fost epuizat, nu sa stai sa verifici pe harta fiecare mina sau zacamant daca mai exista sau nu. Pierzi timp pe care il poti folosi altfel.

  8. #8

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Vom încerca să luăm în considerare sugestiile voastre, în măsura aplicabilitaţii lor. Vă mulţumim!

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.