Răspuns la subiect
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1 2 3 4 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 35

Subiect: O intrecere intre bresle

  1. #21

    Data înscrierii
    25.02.2013
    Posturi
    1
    Lume
    Limanul cu stejari
    ar da un motiv in plus sa intri pe joc

  2. #22

    Data înscrierii
    17.02.2013
    Posturi
    13
    Lume
    Limanul cu stejari
    E minunata ideea, ca multe altele care au fost date, ar impulsiona jocul si ar reduce monotonia jucatorilor vechi... cred ca asta ar trebui sa fie principala preocupare a dezvoltatorilor de joc, in 2 luni stii cu ce se mananca jocul si treci la altceva mai nou, mai interesant! Sigur, concursurile sunt binevenite, evenimentele la fel, dar in afara de piata si de uitatul peste gard la alti jucatori prieteni pt a vedea noile realizari - nu avem competitie!
    Ca si impresie personala, ideile de dezvoltare se implementeaza la centru Blue byte foarte foarte greu din cauza birocratiei si lipsei de personal dedicat unei sarcini specifice (dezvoltator de joc) - adminii si moderatorii romani fiind doar factor de intretinere si control ai comunitatii settlersonline, mai putin de sugestii si reclamatii...

  3. #23

    Data înscrierii
    13.02.2013
    Posturi
    7
    Lume
    Limanul cu stejari
    pana una alta nu cred ca s ar supara nimeni daca totul s ar desfasura la nivel local.
    nu este o mare problema sa fie organizata o competitie, hai sa zic, daca nu saptamanal, macar o data la 2 saptamani sau o data pee luna, si sa fie sustinuta de cei din romania. la urma urmei, nu cred ca se intampla nimic daca dau ceva resurse acolo, nu neaparat nestemate, orice se poate da. asa cum au dat cu asa zisele teste tot felul de premii, pot da si la o competitie orice. numai sa existe interesul. ori exact interesul este zero. chiar si fata de comunitate. intretinere, intretinere, dar totusi....ori faci parte din comunitate, chiar daca esti sectoristul din colt, ori esti exclus din ea. aici e ultima varianta, cu parere de rau.
    m as bucura totusi sa vad ca vorbele mele au fost contrazise prin implementarea macar a acestei variante, foarte usor de realizat. problema este, se vrea asa ceva?
    multumesc.

  4. #24

    Data înscrierii
    22.02.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Revin cu un mic comentariu la cele adaugate de ''domnul si stapanul'' :] nostru Harif,seful breslei Ceasornicarii,propunerea lui ca intrecerea intre bresle sa fie un event local organizat de catre jucatori si deci fara mari eforturi din partea BluByte si care sa fie rasplatit le fel cum am fost recompensati toti jucatorii pt faptul ca am fost logati in timpul testelor din ultimele 2 saptamani,ei bine,mi se pare foarte usor de implementat !!
    Ar fi un castig pt comunitate nu doar pt breasla noastra care doreste cu aceasta ocazie sa ofere o provocare celorlati jucatori si o dovada de colegialitate nelasandu i sa se plictiseasca de joc.
    In comentariul lui Hari s a strecurat de asemenea si o doza buna de scepticism si amaraciune in legatura cu faptul ca nu suntem ascultati,desi suntem jucatori activi,si asta produce frustrare.
    Are dreptate in masura in care BB ul nu a binevoit sa ne viziteze topicul si sa adauge un comentariu asa cum ar fi firesc din partea unui reprezentnt al jocului!
    Este o minima politete sa dovedeasca ca citeste ce scriem aici si are ceva de spus fie ca este o veste buna sau rea i

  5. #25

    Data înscrierii
    13.02.2013
    Posturi
    7
    Lume
    Limanul cu stejari
    ehe, summy, draga, stii una din vorbele romanilor: vrabia malai viseaza!
    BB va intra daca are vreun interes efectiv altfel, discutam si noi in timpul liber.

  6. #26

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Am urmărit acest subiect cu acelaşi interes ca şi voi, am transmis ideea mai departe şi acum, pentru că vă pot oferi un răspuns, am s-o fac cu cea mai mare bucurie

    Ideea în sine e una bună, voi avea nevoie de la voi de câteva sugestii pe care să le expun. Câteva puncte importante ar fi:

    *durata competiţiei
    *scopul ei
    *numarul de premii şi consistenţa acestora
    *numărul de bresle implicate/ competiţii separate în funcţie de marimea breslei
    *subiectul competiţiei: atingerea unui număr de resurse/ efectuarea unei aventuri/ etc.

    Vom lua în considerare toate propunerile, însă vă rog să le concepeţi cât mai detaliat.
    Spor la colonizare şi la conceperea ideilor!

  7. #27
    Avatarul lui mishu85
    Data înscrierii
    21.02.2013
    Posturi
    196
    Lume
    Limanul cu stejari
    1. saptamanal
    2. competitie (s-a discutat pana acum in aceasta tema despre "scopul ei")
    3. 3 locuri minim, 1- 150 nestemate si/sau 1500 monede ale breslei, 2- 100 nestemate si/sau 1000 monede ale breslei, 3- 50 nestemate si/sau 500 monede ale breslei (daca considerati ca cei de la BB sunt mai darnici puteti dubla premiile)
    4. eu as spune toate la un loc pentru ca vor fi momente cand unele bresle nu vor avea cu cine sa se dueleze din cauza urmatoarelor "praguri"...sa zicem 10-30 intr-o parte, 31-60 in alta si 61-100.... daca alegeti a 2-a varianta de la acest punct
    5. as merge doar pe aventuri ( punctajul in functie de dificulatea lor, nu in functie de exp desi exp m-ar avantaja, pentru ca atunci toti vor face "aventuri de experienta". la aventurile de 2-3 jucatori sa se dubleze, tripleze acele puncte, adica sa se puna la fiecare participant...sau cum doriti)

    L.E. la pct. 5 daca doriti si varianta cu resurse sper ca nu va ganditi sa puneti in calcule si piata, pentru ca atunci ar fi foarte usor sa faci sute de dublu trade-uri, ceea ce nu ar fi corect
    Ultima modificare făcută de mishu85; 10.04.2013 la 11:31.

  8. #28

    Data înscrierii
    22.02.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    In sfarsit am primit un raspuns si cred ca la momentul oportun pt ca era cat pe ce sa renunt la joc ...
    Multumesc pt atentia acordata si iata sugestiile mele sa cum au fost cerute:
    In privinta duratei evenimentului raman la ideea de la inceput sa fie saptamanal iar despre scop este deja clar ,am scris despre asta si eu si ceilalti jucatori care au postat pe acest subiect,ramane a fi o provocare aruncata tuturor si un motiv de a sta pe joc,impotriva repetitivitatii si monotoniei,cat si un motiv de colaborare in bresle intre jucatori si combativitate intre bresle in lipsa PvP ului.
    Despre premiu as propune sa fie oferit in diamante intrucat sunt o resursa rara pt majoritatea si ofera un plus de satisfactie cand vor fi primite.De asemenea as dori ca acest premiu sa fie dat fiecarui membru al breslei participante intr un numar decis de catre dezvoltatorii jocului in raport corect cu nr de resurse cerute ca scop sau ca valoare a a eforturilor de razboi in cazul aventurilor.
    Si asa ajung la participantii la intrecere si nu sunt de acord cu sugestia lui mishu pe care o inteleg venind de la o breasla micutza cu cativa membrii remarcabili insa .
    Eu propun sa participe toti membrii unei bresle si sa nu fie conditionata inscrierea nici de nr de membrii nici de lvl ul ei pt ca detaliile acestea sunt oricum in miscare,in schimbare.Presupun ca va fi incitanta insasi participarea si fiecare isi va asuma riscul.
    In sfarsit, subiectul competitiei sa fie productia de resurse si aici pot fi ORICE resurse la fel cu misiunile de breasla,iar cand ma refer la productie nu mai exista riscul unor dublu trade uri pt ca productia poate fi contorizata de catre joc.Nu am nimika impotriva aventurilor ca tinta a intrecerii dar sa fie hotarate tot de catre dezvoltatorii jocului si sa nu fie random in functie de alegerea fiecarei bresle,asa cred ca va fi cinstit si echitabil pt toti.

  9. #29

    Data înscrierii
    12.02.2013
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    309
    Lume
    Limanul cu stejari
    ce mult scris , ma dor ochii...eu sunt pro la ce ziceti paci...

  10. #30

    Data înscrierii
    18.02.2013
    Posturi
    45
    Lume
    Limanul cu stejari
    Citat Postat în original de foreversummer Vezi post

    Si asa ajung la participantii la intrecere si nu sunt de acord cu sugestia lui mishu pe care o inteleg venind de la o breasla micutza cu cativa membrii remarcabili insa .
    Citat Postat în original de mishu85 Vezi post
    4. eu as spune toate la un loc pentru ca vor fi momente cand unele bresle nu vor avea cu cine sa se dueleze din cauza urmatoarelor "praguri"...sa zicem 10-30 intr-o parte, 31-60 in alta si 61-100.... daca alegeti a 2-a varianta de la acest punct
    pai mishu exact asta a si spus, toate la gramada, nu pe praguri, aia cu pragurile era alternativa. si chiar micuta nu as numi Camelot...

    //EDIT: adaugat citat mishu
    Ultima modificare făcută de der_heikle_lukas; 13.04.2013 la 08:46.

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.