Răspuns la subiect
Pagina 1 din 2 1 2 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: [Feedback] Change log 26.06.2017

  1. #1
    Community Manager Avatarul lui BB_Sious
    Data înscrierii
    21.03.2017
    Posturi
    1.023
    Lume
    Limanul cu stejari

    [Feedback] Change log 26.06.2017

    Hello settlers,

    Please feel free to post your feedback regarding Change log 26.06.2017 on this thread.

    Regards,
    BB_Sious
    În cazul în care dorești ajutor, te rog să contactezi Echipa de asistență în limba română. Nu ezita să mă contactezi și pe mine, însă te rog trimite-mi un mesaj în engleză.

  2. #2

    Data înscrierii
    28.02.2013
    Locație
    Piatra Neamt
    Posturi
    77
    Lume
    Limanul cu stejari
    "Guaranteed Manuscript, Tome and Codex recipe:
    The Manuscript, Tome and Codex recipe will be guaranteed after a certain amount of tries. Past tries will be taken into account towards the guarantee."

    .....nothing change ....................... after a certain amount of tries = after 5 or after 100000000 .... nothing sure for us .....

    no changes, thanks for changing nothing

  3. #3
    Community Manager Avatarul lui BB_Sious
    Data înscrierii
    21.03.2017
    Posturi
    1.023
    Lume
    Limanul cu stejari
    Hi Ciprake,

    The drop rate for recipes did not change. However, the system for guaranteed loot for recipes is in place. Unfortunately, we cannot disclose any details on the number of attempts needed to "activate" the guaranteed reward. You may just have to take one more try in order to obtain a recipe.

    Good luck,
    BB_Sious
    În cazul în care dorești ajutor, te rog să contactezi Echipa de asistență în limba română. Nu ezita să mă contactezi și pe mine, însă te rog trimite-mi un mesaj în engleză.

  4. #4
    Avatarul lui CaptainDogInPaja
    Data înscrierii
    01.03.2016
    Locație
    Romania,Bacau
    Posturi
    2
    Lume
    Limanul cu stejari
    Interesting...
    ,,SPERANȚA MOARE ULTIMA"

    Add me on steam: http://steamcommunity.com/id/Williamsatwar/
    The "CAPTAIN DOG'' was here

  5. #5

    Data înscrierii
    28.02.2013
    Locație
    Piatra Neamt
    Posturi
    77
    Lume
    Limanul cu stejari
    ... an unsuccessful attempt again ...

  6. #6
    Community Manager Avatarul lui BB_Sious
    Data înscrierii
    21.03.2017
    Posturi
    1.023
    Lume
    Limanul cu stejari
    Hello Ciprake,

    You will have to soldier on until you get that recipe. However, it does not mean you can't enjoy the journey or the loot after each adventure. This is a new feature and we're looking forward to seeing how it turns out. We may have to change some things, depending on the results and player feedback.

    Regards,
    BB_Sious
    În cazul în care dorești ajutor, te rog să contactezi Echipa de asistență în limba română. Nu ezita să mă contactezi și pe mine, însă te rog trimite-mi un mesaj în engleză.

  7. #7

    Data înscrierii
    28.02.2013
    Locație
    Piatra Neamt
    Posturi
    77
    Lume
    Limanul cu stejari
    ...fail again....thx

  8. #8

    Data înscrierii
    16.12.2013
    Posturi
    10
    Lume
    Limanul cu stejari
    No info about the new maintenance?

  9. #9
    Community Manager Avatarul lui BB_Sious
    Data înscrierii
    21.03.2017
    Posturi
    1.023
    Lume
    Limanul cu stejari
    Hi Myrmidon,

    The game hotfix on July 19th addressed issues experienced after the game update such as missing chat window. For information about the game update on July 18th, you can find it here.

    Regards,
    BB_Sious
    În cazul în care dorești ajutor, te rog să contactezi Echipa de asistență în limba română. Nu ezita să mă contactezi și pe mine, însă te rog trimite-mi un mesaj în engleză.

  10. #10

    Data înscrierii
    28.02.2013
    Locație
    Piatra Neamt
    Posturi
    77
    Lume
    Limanul cu stejari
    0 Manuscript again ..... 4 trying after "Guaranteed Manuscript, Tome and Codex recipe:
    The Manuscript, Tome and Codex recipe will be guaranteed after a certain amount of tries. Past tries will be taken into account towards the guarantee." ..... deja m-am reapucat de un joc vechi si de unul nou .....

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.