Asa cum exista in Meniu nu sunt prea digerabile. Exista si posibilitatea sa experimentezi, asa ca i-am pus la munci pe onorabilii mareshali
In ceea ce priveshte modul de alegere : exploratorul mi-a oferit o pagina din care puteam alege Insule mici (desigur sunt si mijlocii/mari) :
expeditii contra unor insule care nu erau deja revendicate- caz in care nu se obtin puncte de bravura (ajungem si la ele)
expeditii contra unor insule care aveau deja ,,proprietari,,- caz in care se obtin puncte de bravura
Am optat pentru ,,bravura,, socotind ce sanse sunt dupa resursele de care dispunea insula- ex: 90gold/6h
Dupa ce am vazut pe harta cu ce trupe aveam de-a face am trimis 500unitati cu Funizor Expeditionar (de procurat de la Negustor/Expeditii) si
4 mareshali tinand cont si de faptul ca unitatile de tip:
infanterie au +35% contra cavaleriei, arcashii au +35% contra infanteriei, cavaleria are +35% contra arcashilor
obs: aceste amanunte se pot observa si aducand mouse-ul pe imaginea fiecarei categorii, chiar si pentru trupele adverse- au aceleasi caracteristici
Despre tactici : urmaresc drumul cel mai direct catre Capetenia Hartzii
Despre desfasurarea luptei :
1.in tabara adversa unitatea care da prima lovitura prezinta o sageata de culoare rosie; acestuia este bine sa ii opunem unitate care sa aiba +35% impact asupra celei adverse ex: infanterie adversa contra arcashii proprii, daca nu macar una cu inzestrare similara ex: infanterie / infanterie
2.putem alterna tipurile de trupe pe care le-am trimis in atacul taberei chiar in timpul luptei : click pe unitatea proprie ce ataca- se deschide un sector din care putem alege tipul de trupa care se impune vazind ce unitati vor intra de partea adversa

Fofta mare la PvP
(sau PE, dupa caz)