Răspuns la subiect
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 1 2
Rezultate 11 la 20 din 20

Subiect: Noi sugestii in evolutia jocului

  1. #11

    Data înscrierii
    14.08.2013
    Posturi
    35
    Lume
    Limanul cu stejari
    Sa fie totul din ce in ce mai greu ,asta am aratat si eu in mai multe postari,.... insa fara motivatie crede-ma ca nu cred ca va mai intra sa joace decat dezvoltatorii ...e ca si in viata ....sa zicem cum te-ai mai duce la munca daca ai fi platit doar salariul minim pe economie si sa mai vina sa iti spuna ca vei munci de 2 ori mai mult si cu salariul la jumate deacum incolo )))) ......la fel si cu jocurile....cauti sa depasesti anumite bariere de fiecare data.......dar fara motivatie nici macar nu o sa incepi........exemplu expeditiile
    Ultima modificare făcută de angiluk; 24.06.2015 la 19:06.

  2. #12
    guleag
    Guest
    pai motivatia este sa treci mai departe..daca treci repede si ajungi la capat ce rezolvi? te asezi si astepti alt tren
    tu nu spui sa fie mai greu...tu ceri sa pice din toate..sa iti mai faca o armurerie sa faci armele mei repede..ceri sa se urgenteze totul..pt ce atata graba?
    Nu lua jocul ca pe o obligatie...intri sa joci ..sa te dezvolti si asta nu in timp ff scurt...cel putin asa am vazut eu TSO.

  3. #13

    Data înscrierii
    14.08.2013
    Posturi
    35
    Lume
    Limanul cu stejari
    Parerile sunt impartite....eu am venit cu sugestii in ce consta greutatea .....tu ai vazut doar motivatia la postarile mele.........altii in schimb au vazut doar greutatea......

    Oricum ar fi multumesc pt parerile sincere...asa si trebuie sa poata fi dezbatute propunerile
    Ultima modificare făcută de angiluk; 24.06.2015 la 19:36.

  4. #14
    guleag
    Guest
    nu mai tot edita ) obosesc sa dau refresh sa vad cum tot adaugi

  5. #15

    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    Daca vreti ca totul sa fie mai greu si sa aveti alta motivatie eu propun atunci o chestie care o sa enerveze pe multi: sa nu mai se poata vinde ls-uri , toate aventurile sa fie doar de o persoana
    Si desi am glumit pe tema asta cand am inceput sa o postez, pe masura ce scriu ma gandesc ca poate nu e chiar o tampenie ceea ce am spus mai sus, ar obliga pe multi care doar cumpara ls-uri sa faca aventuri , ar elimina toate comentariile ca de ce se da un ls cu atata si nu cu mai putin ...

  6. #16

    Data înscrierii
    30.06.2013
    Posturi
    23
    Lume
    Limanul cu stejari
    Citat Postat în original de BadFLo Vezi post
    Daca vreti ca totul sa fie mai greu si sa aveti alta motivatie eu propun atunci o chestie care o sa enerveze pe multi: sa nu mai se poata vinde ls-uri , toate aventurile sa fie doar de o persoana
    Si desi am glumit pe tema asta cand am inceput sa o postez, pe masura ce scriu ma gandesc ca poate nu e chiar o tampenie ceea ce am spus mai sus, ar obliga pe multi care doar cumpara ls-uri sa faca aventuri , ar elimina toate comentariile ca de ce se da un ls cu atata si nu cu mai putin ...
    A fost eventul de paste in care daca vroiai sa aduni ouale pt itemele de la negustor , erai fortat sa faci aventuri solo . Rezultatul .... s-au lasat destui de joc.
    Sa faci doar aventuri solo, limiteaza interactiunea intre jucatori: socializarea, colaborarile, ajutorul reciproc.
    Poate ar trebui modificat ceva la ls, astfel incat cel care vine la ls sa aiba un minim de omorat tabere / sectoare si sa fie fortat sa intre in aventura de la inceput, nu cand e curatata harta. Poate asa daca se stie prins cu orele intr-un ls, pune si osul la treaba nu doar asteapta sa pice , iar dupa aceea sa se planga ca nu a meritat lootul, ca a fost ls-ul scump, etc.
    Nu isi face portia, nu primeste loot si pierde banii dati pe ls ( spre deosebire de cooperatiste unde nu poti incheia aventura daca nu isi fac toti cei implicati bucatica).
    Ultima modificare făcută de rdd77; 25.06.2015 la 16:52.

  7. #17
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Citat Postat în original de Razsax Vezi post
    La "mod de vacanta" ma refer la posibilitatea de a plasa toata productia in pauza pe o perioada determinata de jucator sau dezvoltator, cu posibilitatea de reactivare la accesarea contului de catre jucator. Pot fi folosite potentari pentru decelerarea productiei, pot fi folosite nestemate pentru oprirea productiei , respectiv conservarea contului.. Pentru mai multe idei cer drept de autor! )
    Insula devine inactivă după 24 de ore. Acest lucru însemnând că toată producția este oprită până în momentul revenirii în joc.
    În ceea ce privește potențările pentru decelerarea producției, eu pot transmite ideea mai departe, însă gândește-te că cei mai mulți jucători își doresc accelerarea producției cu orice preț. Nu știu cât de dorite pot fi acele potențări. Iar dacă aplici potențarea greșită și nu ai altă potențare de oprire a potențărilor, o să fie destul de neplăcut.

    Citat Postat în original de angiluk Vezi post
    De event-uri, fiindca suntem aproape de unul acum , .....si fiindca de event inseamna anumite recompense mai atragatoare, vin cu o sugestie de a se crea 2-3 aventuri speciale de event care pot fi jucate numai in perioada eventului
    De obicei avem astfel de aventuri speciale în timpul evenimentelor, nu?

    Citat Postat în original de guleag Vezi post
    pt Imtia ideea mea )) sa pice din ce in ce mai putin si sa fie totul din ce in ce mai greu
    Spor in toate
    Transmis!! (desigur, glumesc)

    Citat Postat în original de BadFLo Vezi post
    Daca vreti ca totul sa fie mai greu si sa aveti alta motivatie eu propun atunci o chestie care o sa enerveze pe multi: sa nu mai se poata vinde ls-uri , toate aventurile sa fie doar de o persoana
    În privința asta tind să îi dau dreptate lui rdd77... jocul implică multă socializare. Sunt destule aventuri de o persoană, iar dacă ar deveni toate așa, ne-am plictisi cu toții.

    Citat Postat în original de rdd77 Vezi post
    Nu isi face portia, nu primeste loot si pierde banii dati pe ls ( spre deosebire de cooperatiste unde nu poti incheia aventura daca nu isi fac toti cei implicati bucatica).
    Știu ce spui, însă ar fi foarte greu de urmărit cine anume și-a făcut partea, cine nu, cum să i se dea banii înapoi și așa mai departe. Ar fi un efort în plus din partea noastră, când ar fi mai ușor ca jucătorii să se organizeze între ei. Pe serverele mici nu cred că ar fi așa o problemă, însă pe cele mari, da. Iar cum nu putem avea o versiune diferită de joc față de celelalte servere... nu se poate aplica. Sper că nu te-am dezamăgit.

    Cu drag,
    BB_Imtia
    Ultima modificare făcută de BB_Imtia; 29.06.2015 la 15:35.

  8. #18

    Data înscrierii
    14.08.2013
    Posturi
    35
    Lume
    Limanul cu stejari
    Vin cu o sugestie legata de clasamentele de la expeditii inspirandu-ma din eventul CM de fotbal de la pronosticurile meciurilor de fotbal unde erau recompensati jucatorii primilor clasati in clasament. (multe alte jocuri recompenseaza primii clasati......de ce ar face exceptie settlers ?.....deja stiu raspunsul ca nu este echitabil fata de cei care nu fac expeditii )
    Ar fi motivant daca s-ar recompensa primii 3 clasati intr-un clasament la sfarsitul fiecarei luni cand se incheie clasamentul, iar fiecare clasament din cele 7 sa aibe o cu totul alta recompensa fata de celelalte........iar pe serverul de nationalitate sa fie anumite recompense iar pe cele mondiale sa fie ceva mai substantial. Cred ca ar atrage ceva jucatori catre expeditii.

    Dar cred ca ma obosesc degeaba sa vin cu sugestii.....

  9. #19
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Citat Postat în original de angiluk Vezi post

    Dar cred ca ma obosesc degeaba sa vin cu sugestii.....
    De ce spui asta?

  10. #20
    StarKode
    Guest
    De curand m-am reapucat sa joc The Settlers Online si am cumparat in primele ore cum am intrat in joc 20k nestemate... Dupa aproape o ora mi-am amintit de ce m-am lasat de el: Este haotic si neterminat (grafica decoratiilor 1x1 imi sare in ochi), distractiv dar plictisitor (nici un contact cu ceilalti jucatori decat prin potentari, fara PVP), inegalitatea fata de jucatorii veterani ("De ce sa mai joc acum? E prea tarziu, nu pot sa am cladirile si realizarile lor.")...

    In pagina principala puteti sa faceti o sectiune cu idei noi si cu sondaje...

    Eu am scris acest mesaj pentru ca as dori ca la urmatorul update sa adaugati optiunea de a sterge (de pe Harta si din meniul Stea) cladirile optinute din evenimente (Paste, Craciun) sau de a putea fi upgradate contra nestemate...

    Este un joc minunat, dar parca nu a iesit din versiunea beta...

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.