Răspuns la subiect
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 1 2 3 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 24

Subiect: Expeditii - PVP

  1. #11

    Data înscrierii
    14.08.2013
    Posturi
    35
    Lume
    Limanul cu stejari
    Vin cu o sugestie ca de urmatorul event dezvoltatorii poate se gandesc sa creeze o armurarie care sa produca de x4 mai repede sau mai mult(cum vor ei sa decida) exact cum este manastirea de calugari fata de fabrica de bautura......in felul acesta mai vin si ei cu noutati la urmatorul event.

  2. #12
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Salut,

    Ca urmare a discuției avută cu dezvoltatorii jocului, vin cu o actualizare în privința castelului de apă. Scopul acestuia este pur decorativ întrucât dacă ar oferi spațiu pentru populație, nu ar fi corect față de jucătorii ce nu joacă PvP... Așadar cei care joacă PvP ar avea un avantaj de populație în comparație cu cealaltă clasă de jucători.

    Spor la joc!
    BB_Imtia

  3. #13

    Data înscrierii
    30.06.2013
    Posturi
    23
    Lume
    Limanul cu stejari
    Dezavantajul este pentru cei care fac pvp. Sunt printre cei "fericiti" cu o populatie de 18k mie imi este greu sa fac si aventuri si pvp. Mi s-ar parea corect ca atunci cand ma chinui sa fac pvp , ca nu este usor (chiar daca este optiunea mea ) sa am si un avantaj de pe urma lui. Precum am spus si in alt post, alocarea de populatie castelului ar fi binevenita, dar la fel de bine pot sa ii gaseasca si o alta utilizare care sa usureze productia de arme, sau sa micsoreze timpi de productie la arme / trupe pe masura ce se creste nivelul castelului, mai ales ca aceasta crestere nu se face peste noapte , nu este deloc usoara.

  4. #14

    Data înscrierii
    14.08.2013
    Posturi
    35
    Lume
    Limanul cu stejari
    Mi se pare explicatia data de dezvoltatori nefondata....este exact ca si cu aventurile de basm unde cumperi magnifica cu boabe......acelasi dezavantaje creaza si aventurile de basm fata de cei care nu fac aceste aventuri doar fiindca unii le fac si altii nu.....2k populatie(adica populatia a 4 magnifice) eu cred ca nu crea dezechilibru ci din contra stimula....multi cel putin incercau sa joace primele lv-uri si isi dadeau seama si cum este acest sistem.....ducem munca de lamurire macar sa incerce pe test jucatorii si nici nu vor sa auda.....e ca in proverbul romanesc., "e greu pana ii dai de gust"....acesta a fost scopul propunerii.
    E decizia lor si asta este, .... si cred ca si tie BB_Imtia nu-ti este pe plac acest raspuns ......sa speram totusi ca vor face PvP mai motivant, atractiv pt mine este dar nu de aceeasi parere sunt multi jucatori de pe acest server.

  5. #15
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Salut rdd77&angiluk,

    Introducerea oricărei funcții a Castelului (în afara de cea pur decorativă) ar dezechilibra balanța jocului.
    Știu că aveți din start dezavantajul populației, rdd77, dar până la urmă veți avea o clădire frumoasă în plus, spre deosebire de cei care nu joacă PvP.

    Știu că voi amândoi jucați PvP, însă dacă se va introduce o altă funcție decât cea decorativă pentru castel, vor fi destul de mulți jucători ce nu joacă PvP ce se vor plânge de acest avantaj de care ei nu ar beneficia.

    Spor la joc
    BB_Imtia

  6. #16

    Data înscrierii
    30.06.2013
    Posturi
    23
    Lume
    Limanul cu stejari
    Pai e simplu ...vor sa beneficieze sa puna mana sa se chinuie sa il faca.
    In alta ordine de idei ar mai fi o problema. Limita de resurse colectate de 2000 este prea mica in conditiile in care se dau si bonusuri bunicele pe masura ce se avanseaza in lvl.
    http://prntscr.com/7o2eyg
    Dupa cum se poate vedea numai cu un bonus de 5% , o singura colonie sare de 800 unitati produse .... Pe 6h ... se poate sari lejer de 2k unitati adunate si nu prea mai e interesant cand mai si pierzi resursele.
    Ultima modificare făcută de rdd77; 02.07.2015 la 20:46.

  7. #17
    Avatarul lui Razsax
    Data înscrierii
    15.02.2013
    Locație
    Brasov Romania
    Posturi
    36
    Lume
    Limanul cu stejari
    Toate sugestiile si propunerile trimise se noi au scopul de a face jocul cat mai atractiv si a-i face pe cei cu vechime sa joace in continuare si asta se realizeaza prin crearea de noi provocari, iar pentru cei noi sa devina cat mai facil si captivant, cu o paleta variata de optiuni. Pentru nivelele inferioare este imperios necesar sa fie ajutati cu resurse. Eu propun ca anumite aventuri sa se poata face nunai de anumite nivele , iar , daca ai depasit acest stadiu sa nu le mai poti face , sau sa nu mai primesti nici un bonus de final. In felul asta pot fi introduse in loot-uri armele pentru cei cu nivele mici.

  8. #18

    Data înscrierii
    14.08.2013
    Posturi
    35
    Lume
    Limanul cu stejari
    Am observat la clasamente si anume pe cel de eficienta o neechitate fata de celelalte clasamente........se fac expeditii mici in care se prind colonii in care nu este aparare pusa si automat se castiga eficienta f mare......dupa care nu mai fac expeditii si raman cu acea eficienta ridicata......mi se pare corect ca sa se remedieze aceasta problema si sa fie luat in calcul eficienta dupa 5 expeditii facute in care sa fie obligatoriu sa cuceresti in astea 5 expeditii si colonii medii si mari....si at ar fi echitabil acest clasament.

  9. #19
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Salut,

    Citat Postat în original de rdd77 Vezi post
    Limita de resurse colectate de 2000 este prea mica in conditiile in care se dau si bonusuri bunicele pe masura ce se avanseaza in lvl.
    De acord. Voi reveni cu informații.

    Citat Postat în original de Razsax Vezi post
    Eu propun ca anumite aventuri sa se poata face nunai de anumite nivele , iar , daca ai depasit acest stadiu sa nu le mai poti face , sau sa nu mai primesti nici un bonus de final. In felul asta pot fi introduse in loot-uri armele pentru cei cu nivele mici.
    Înțeleg că dorești ca cei mici în nivel să fie ajutați cu arme, însă ideea e destul de problematică din 2 motive:
    1) Nu este corect ca unei categorii de jucători (celor de nivel mare) să le fie interzis accesul la anumite caracteristici din joc.
    2) Dacă s-ar da arme în loot, ar exista problema înmulțirii conturilor multiple (de nivel mic) doar pentru a transfera armele (fiind valoroase) pe contul principal.

    În plus, cred că sunt destule aventuri, cum ar fi Călare, ce favorizează jucătorii de nivel mic, iar care pentru cei de nivel mare nu prea mai prezintă interes. Deci delimitarea vine oarecum natural. Călare (dacă tot am luat exemplul acesta) îi favorizează cu XP pe cei mici, dar nici celor mari nu le este interzis să joace această aventură.

    Citat Postat în original de angiluk Vezi post
    sa fie luat in calcul eficienta dupa 5 expeditii facute in care sa fie obligatoriu sa cuceresti in astea 5 expeditii si colonii medii si mari....si at ar fi echitabil acest clasament.
    Cred că este creat în felul acesta pentru a-i încuraja pe cei care tocmai au început să joace PvP. Nu trebuie să le îngreunăm situația prea mult.

    Spor la joc
    BB_Imtia

  10. #20

    Data înscrierii
    14.08.2013
    Posturi
    35
    Lume
    Limanul cu stejari
    Parerea mea este ca nu ii ajuta deloc pe cei care au inceput PvP.

    Nu am vrut sa detaliez in postarea precedenta dar voi arata acum ca eficienta mare se poate face prin mici trucuri si artificii intre juctorii de pe acelasi server si breasla de a nu-si pune aparere, scopul fiind sa atinga o eficienta f mare. Cine atinge eicienta de peste 8 acolo nu mai e pura intamplare si mai ales respectivul chiar stie sa joace fff bine folosind block-uri de doar 3 unitati si folosind garda pe cea mai inificenta unitate de talhari ca atac normal care este tot un block pina la urma dar cu pierderi maxim la jumatate fata de un atac normal.

    http://prntscr.com/7snxm6
    Pe acest clasament mondial vei vedea ca pe locul 1 si 3 sunt 2 jucatori de pe acelasi server si breasla fiecare avand doar un nr f mic de unitati invinse care echivaleaza doar unei colonii mici cucerite. Nu se poate ajunge acolo decat daca nu pui armata in aparare iar secretul de a face eficienta f mare este f simplu.....calculezi nr de trupe inamice in acea colonie si imparti la nr de unitati pierdute.....daca nu te incadrezi in eficienta dorita anulezi expeditia iar acea expeditie nu va fi luata in calcul la eficienta ca sa nu mai zic ca la anularea expeditiei nu se pierde xp-ul si punctele de bravura.....se pierde doar loot-ul care oricum nu are nici o valoare, ei ramanand in top pina la sfarsitul lunii si fac xp cucerind doar colonii necucerite.............. deci oricum ar fi pot spune ca mai degraba incurajeaza jucatorii spre a face mici artificii decat sa-i incurajeze pe cei care doar ce s-au apucat de PvP

    Chiar nu este echitabil acest clasament si pot spune ca ii dezavantajeaza pe cei care fac expeditii in mod frecvent, ....si nu vad de ce propunerea mea ar fi in dezavantajul celor care doar ce s-au apucat de PvP.....nu ai cum sa intri fara experienta nici macar in topul de pe serverul de joc, la cel mondial sansele sunt aproape spre zero raportat la miile de jucatori pe plan mondial.
    Ultima modificare făcută de angiluk; 14.07.2015 la 19:55.

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.