Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Noul Vot pentru Piata Breslei

  1. #1

    Data înscrierii
    29.03.2013
    Posturi
    46
    Lume
    Limanul cu stejari

    Noul Vot pentru Piata Breslei

    Tin sa precizez de la inceput ca este doar parerea mea personala si singulara.

    De fiecare data cand a fost vorba de schimbat piata breslei, au fost voci multe care au spus ca niciodata nu a iesit 100% doar ce au votat jucatorii.
    Pana acum am fost sceptic, sincer.

    Dar, cu acest ultim vot, m-am convins ca cei pe care eu ii consideram carcotasi, au dreptate.

    Altfel nu imi pot explica cum a iesit Elixirul iubirii si Cuburi de piatra !!!

    Logica mea, simpla cred eu :

    1. De cand s-au schimbat loot-urile la aventuri, pretul painii a scazut drastic, ca sa nu mai spun ca nu prea se mai cumpara, avand in vedere ca pica destul de multi colonisti la loot-uri. Recte, nu prea mai este nevoie de potentari care sa iti faca un colonist cu 5 minute mai devreme, pentru putin timp. Nici inainte Elixirul nu era o chestie cautata, ba dimpotriva.

    2. Cu exceptia celor de lvl mai mic, sa zicem, piatra nu este folosita aproape deloc, si mereu a fost ieftina. Nu am auzit pe nimeni sa se planga ca nu ii ajunge piatra . Deci, complet nefolositor acest refil de piatra.
    Nici macar refil-urile de marmura, cand au fost, nu au fost cautate, si macar marmura se foloseste intr-un raport enorm fata de piatra...

    Concluzie : Ori foarte multi jucatori au votat chestii doar ca sa fie votate, si culmea cele complet nefolositoare, ori chiar votul jucatorilor nu conteaza 100%.

    Imi pare tare rau sa o spun, dar cam asa vad eu lucrurile.

    Eu sincer nu am votat nici unul dintre aceste 2 articole. Am preferat sa votez pentru colectabile, macar pe acelea le poti folosi la producerea unor potentari care chiar ajuta, nu mai spun ca le poti vinde.

    Sunt curios cine o sa cumpere refil de piatra...

    Pacat....
    Ultima modificare făcută de Synister; 31.01.2015 la 13:50.

  2. #2

    Data înscrierii
    21.02.2013
    Locație
    BUCURESTI
    Posturi
    18
    Lume
    Limanul cu stejari
    Sincer, nici eu nu cred ca a contat vreodata parerea jucatorilor... mai deunazi comentam pe chat despre aventura Insula piratilor... a fost scoasa de la negustor si introdusa la piata breslei... ma gandesc la jucatorii care nu fac parte dintr-o breasla, ei cum o pot cumpara? In afara de pretul exorbitant de la piata? Nu-mi spuneti ca o aduc exploratorii... cred ca o data pe an vin cu ea, in rest numai balarii. Si, ca sa fie tacamul complet, va fi scoasa si de la piata breslei cand vor fi implementate noile produse. Probabil va fi vanduta la pret de Nordici de catre cei care si-au facut stoc...
    Ganditi-va ca este o aventura usoara, accesibila pentru jucatorii cu nivel mic si luati in calcul reintroducerea ei la negustor, sa poate fi cumparata pe fragmente de harta.

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.