Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Vis...de nevisat :)

  1. #1

    Data înscrierii
    29.03.2013
    Posturi
    46
    Lume
    Limanul cu stejari

    Vis...de nevisat :)

    Dupa cum vad in ultima vreme, jocul asta da nastere la tot felul de trairi, emotii , sentimente, uneori un pic de necrezut prin intensitatea lor.
    Ca-s nervi, frustrari, sau uneori bucurii, asta nu conteaza.
    Important este ca majoritatea sunt bruste si de intensitate mare.
    Pana la urma...suntem oameni, deci sunt normale .

    Asa ca m-am hotarat sa va dau prilej de ras .
    Chiar daca este pe seama mea, este ok atata timp cat descretesc fruntile un pic si stiu ca nu doar pe mine ma afecteaza jocul asta .

    Sunt convins ca vor fi si persoane care vor gandi vrute si nevrute, adica chestii urate dar....i dont care .

    Undeva pe la inceputul anului asta, eram intr-o breasla in care, printre altii, aveam un prieten pe care il ajutam mereu, cat puteam eu de mult, cu orice avea nevoie.
    De multe ori ii dadeam mai multe resurse decat cerea, alteori (chiar des) lipsea cate 2-3 zile si aveam grija sa-i potentez tot, de 2 ori pe zi, ca sa aibe omu de de toate cand apare, sa-i fac o bucurie...

    Azi asa, maine asa, pana intr-o zi cand a intrat omu dupa 3 zile de absenta si mi-a batut obrazul ca-s nesimtit si zgarcit, ca nu il potentasem de 2 ori din 6....Nu ca n-as mai fi vrut , pur si simplu nu putusem sa intru 2 seri la rand....
    Chestie care m-a lasat fara glas, avand in vedere ca nu a existat macar 1 data sa vina si el sa puna 2-3 potentari la mine, nici cand lipseam nici nicicand.
    Asa de tare m-a ofticat chestia asta, toata seara nu am facut altceva decat sa ma gandesc ce fraier am fost eu tot timpul asta daca, dupa cat il ajutasem, tot eu eram ala fara obraz .
    In fine, am terminat ce aveam de facut, si m-am bagat la somn .
    Si iote ca visez in noaptea aia ca am castigat la Loto si ca, nu stiu cum, am ajuns pe la sediul Ubi ca sa fac o intelegere cu ei ))).
    Eu plateam niste bani seriosi si in schimb aveam permanent toate cladirile potentate cu 4x, tot ce era mai special la negustor si, de fiecare data cand era vreo ocazie speciala sau vreun event, primeam tot ce se baga , dublu .
    Batem palma, platesc banii, ajung acasa si intru in joc . Minunatie, toata insula optimizata la maxim, cladirile potentate cu 4x toate, ce mai, o placere.
    Mama ce incantat eram .

    SI na , al naibii, ca suna ceasu sa plec si eu la munca ca tot omu !
    Bineinteles, ma simteam tare bine in dimineata aia.
    Si intru in joc, asa la cafea, pana plec si ...stupoare....nici o cladire potentata, nimic.....
    Insula mea era exact ca seara cand am iesit, dupa ce m-am potentat (IAR) singur pentru a enspea mia oara.
    Soc si groaza . Sincer, m-am simtit tare dezamagit pe moment . Si ca de fapt nu castigasem la Loto :P si ca totul fusese doar un vis .

    Per total, pe mine m-a amuzat totul, si mai ales faptul ca stateam si ma gandeam cat de mult poate sa-ti intre un joc la suflet, cat te poate afecta, uneori si fara sa vrei sau sa-ti dai seama, de e posibil sa visezi asa ceva, doar pentru ca m-am simtit eu nu stiu cum....

    Asa ca....asta e tot.

    Sper sa va amuze un pic macar
    Daca nu, mai am loc in depozit de aruncati cu pietre deci...bring it on


    Sa fiti iubiti si fericiti, vorba unui (nou) coleg de breasla !
    Ultima modificare făcută de Synister; 27.12.2014 la 22:58.

  2. #2

    Data înscrierii
    18.02.2013
    Posturi
    45
    Lume
    Limanul cu stejari
    nice

  3. #3

    Data înscrierii
    01.11.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari

    Talking

    esti prins rau

  4. #4

    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    Prietenul ala al tau mi se pare foarte ... cunoscut, am avut si eu parte de acelasi prieten banuiesc , iar potentarile nu erau putine, cate 250-300 de cosuri de fiecare data , nici nu vreau sa ma mai gandesc la perioada aceea...

  5. #5

    Data înscrierii
    31.01.2013
    Posturi
    89
    Lume
    Limanul cu stejari
    Partea cu potentarea de unu singur s-a rezolvat, acum ca ai Irma de 24H, e chiar usor sa te potentezi singur
    Prietenii, se pot alege, nu sunt ca rudele
    Per total, lasa ca nu strica sa mai fie si oameni de treaba in joc.

  6. #6

    Data înscrierii
    21.02.2013
    Locație
    BUCURESTI
    Posturi
    18
    Lume
    Limanul cu stejari
    Visul a fost frumos... trezirea cam nashpa... dar cum si jocul este tot o particica din viata, doar nu credeai ca o sa fie numai lapte si miere. Cred ca multi ne-am luat-o in felul asta, dar sunt bune si experientele negative daca ai invatat ceva din ele. In rest... tote bune :-)

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.