Vezi rezultate sondaj: Sunteti de acord cu noul sistem de lupta PVP introdus dupa data de 27 noiembrie 2014?

Alegători
97. Nu poți vota în acest sondaj
  • Imi place foarte mult

    8 8,25%
  • Nu ma intereseaza

    22 22,68%
  • Nu imi place deloc

    67 69,07%
Răspuns la subiect
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 1 2
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: Feedback noul sistem avansat de lupta PVP

  1. #11

    Data înscrierii
    05.11.2013
    Posturi
    3
    Lume
    Limanul cu stejari
    am votat impotriva acestui nenorocit de pvp. niciodata nu voi da drumu la productia de fier pentru mofturile lui UBI ))))

  2. #12
    Avatarul lui GT-S5280
    Data înscrierii
    28.11.2014
    Posturi
    23
    Lume
    Limanul cu stejari
    Este o mare prostie
    Ultima modificare făcută de GT-S5280; 01.01.2015 la 12:51.

  3. #13
    Avatarul lui anghel-7cai
    Data înscrierii
    14.10.2013
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    39
    Lume
    Limanul cu stejari
    1. sistemul de lupta pvp nu este un sistem pvp. daca nu ma insel pana acum nu a avut loc nici o confruntare directa intre 2 jucatori. cel mult jucator versus colonie
    2. daca facem un mic calcul o sa vedeti ca recompensele sunt cam aceleasi numai ca sunt fragmentate (ex: in loc de sabii fier primesti refil de fier si de carbune)
    3. daca ne gandim cum se dobandeste o colonie (exploratorul o descopera, eliminam talharii, construin ceva sa revendicam) o colonie ar fi un fel de a 10-a parte a insulei
    4. nu a fost nimeni obligat sa ia parte la expeditii. e pur si simplu o treaba optionala. asa ca de ce sa ne plangem cand putem sa nu folosim?
    5. modul de lupta din colonii solicita implicarea jucatorului ceea ce ar trebui sa fie un lucru bun pt cei ce se plang ca jocul a devenit neatractiv.
    6. partea cu laguri, buguri si alte insecte nu e ceva nou pentru nici un jucator si dupa cum bine stiti in timp o sa se rezolve.

    in concluzie jocul este acelasi ca si pana acum pentru cei ce nu sunt de acord cu noul sistem, si mai complex pentru cei ce vor sa munceasca putin si sa construiasca ceva claditi in plus.
    cum am ales sa nu particip la asazisul pvp nu am ce sa votez.

  4. #14
    Avatarul lui Brainkiller
    Data înscrierii
    22.02.2013
    Posturi
    34
    Lume
    Limanul cu stejari
    Citat Postat în original de anghel-7cai Vezi post
    1. sistemul de lupta pvp nu este un sistem pvp. daca nu ma insel pana acum nu a avut loc nici o confruntare directa intre 2 jucatori. cel mult jucator versus colonie
    2. daca facem un mic calcul o sa vedeti ca recompensele sunt cam aceleasi numai ca sunt fragmentate (ex: in loc de sabii fier primesti refil de fier si de carbune)
    3. daca ne gandim cum se dobandeste o colonie (exploratorul o descopera, eliminam talharii, construin ceva sa revendicam) o colonie ar fi un fel de a 10-a parte a insulei
    4. nu a fost nimeni obligat sa ia parte la expeditii. e pur si simplu o treaba optionala. asa ca de ce sa ne plangem cand putem sa nu folosim?
    5. modul de lupta din colonii solicita implicarea jucatorului ceea ce ar trebui sa fie un lucru bun pt cei ce se plang ca jocul a devenit neatractiv.
    6. partea cu laguri, buguri si alte insecte nu e ceva nou pentru nici un jucator si dupa cum bine stiti in timp o sa se rezolve.

    in concluzie jocul este acelasi ca si pana acum pentru cei ce nu sunt de acord cu noul sistem, si mai complex pentru cei ce vor sa munceasca putin si sa construiasca ceva claditi in plus.
    cum am ales sa nu particip la asazisul pvp nu am ce sa votez.
    poti vota optiunea 2 " nu ma intereseaza"
    Stay on top but remain from the underground

  5. #15
    Avatarul lui Linkin
    Data înscrierii
    04.07.2013
    Locație
    Preutesti Neamt
    Posturi
    45
    Lume
    Limanul cu stejari
    Jocul are un lag de moare ) daca imi trag i7 poate rezista browser-ul
    Deci sunt contra

  6. #16

    Data înscrierii
    05.08.2013
    Posturi
    19
    Lume
    Limanul cu stejari
    Nu am intrat in joc pentru pvp. Iar implementarea, la cum a fost facuta, ma face mai degraba sa ma las. Momentan am ales sa evit. E ca-n bancul ala mai vechi (incerc sa ma exprim cat mai cuminte):

    " Nene, de ce emigrezi la varsta de 80 de ani? - Taica, pe vremea celui de-al doilea razboi mondial, soldatii mai altfel erau executati. Mai nou, barbatii mai altfel sunt binecuvantati de biserica. Emigrez pana nu devine obligatoriu sa fiu altfel"

  7. #17

    Data înscrierii
    31.03.2013
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    18
    Lume
    Limanul cu stejari
    Buna seara E ceva Nou si cu PvP asa cum s-a promis eu nu sunt impotriva nici pro doar ca s-au schimbat multe in joc care sincer ne cam incurca . De exemplu la aventuri apar toti inamicii deasupra taberelor cand treci cu mouse-ul Sincer am pierdut 2 blocuri din cauza asta si mai e o problema din punctul meu de vedere Denumirea Garnizoanelor si numele jucatorului iar mi se pare o chestie aiurea cand pui mai multe garnizoane una langa alta numai deosebesti de care ai nevoie trebuie sa intri in meniul stea si cred ca fiecare stie ca blocurile trebuiesc facute la secunda

    Cam asta respect munca celor ce se ocupa de noi schimbari Peace

  8. #18
    Avatarul lui allice30
    Data înscrierii
    11.01.2014
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Salut, ideea in sine nu e rea..ce este rau,parerea mea, este faptul ca au schimbat looturile.Eu cred ca, daca lasau loturile asa cum erau, cu arme, si le implementau si la pvp era mult mai ok. Iar cat despre restul de probleme(bug,lag..,samd),cred ca se rezolva cu fiecare mentenanta...

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.