Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: Noul sistem, prima impresie

  1. #1

    Data înscrierii
    29.03.2013
    Posturi
    46
    Lume
    Limanul cu stejari

    Noul sistem, prima impresie

    Desi de-abia a fost implementat, am o sugestie care SPER din tot sufletul ca se va lua in considerare si se va schimba.

    Afisarea numelui fiecarui general si felul este extrem de enervanta, nu se mai intelege nimic.

    Consider complet inutila aceasta adaugare si eu propun sa se scoata cat mai repede.

    Si un exemplu :

    prntscr.com/5alv9a

    Serios, cu ce ma ajuta varza asta ?????


    L.E. :

    Este chinuitor sa trimiti atacurile in aventuri....de 4 ori am incercat pana am reusit....cand vrei sa selectezi generalul iti apare fereastra cu ce trupe are pe el si arrivederci.....m-am plictist deja de cate ori am dat Retragere doar la un singur atac.....
    Ultima modificare făcută de Synister; 27.11.2014 la 14:12.

  2. #2

    Data înscrierii
    11.07.2013
    Posturi
    11
    Lume
    Limanul cu stejari
    Alt lucru deranjat este ca trupele alocate generalului nu mai incap in fereastra, a aparut scroll-ul. Trebuie sa faci scroll pentru a aloca arbalete, eliti si tunari.

  3. #3

    Data înscrierii
    11.07.2013
    Posturi
    11
    Lume
    Limanul cu stejari
    La "mouse-over" pe taberele inamice in aventuri apar trupele continute de acestea. In schimb, daca se face acelasi lucru in aceeasi aventura pe turnurile vrajitoarei nu se mai afiseaza trupele. Aventura este Taurul Furios.

  4. #4
    advocacy2013
    Guest
    Si mai iritanta e faza cand vrei sa dai atac si iti apar soldatii. Am fost de multe ori la un pas sa ratez block-uri pentru ca, in loc sa selectez generalii, imi "dansau" soldatii.

  5. #5

    Data înscrierii
    19.04.2013
    Posturi
    23
    Lume
    Limanul cu stejari
    Imi place:
    - fereastra de trimis generalii in av.
    - numele generalilor afisate pe tabere
    - butonul de adaugare a prazii direct in depozit

    Nu-mi place:
    - lentoarea incredibila a jocului (deschis ferestre, dat upg cladirilor etc)
    - nu stiu daca-mi place faptul ca participantii la av. pot vedea trupele mele alocate (ma mai gandesc )

    Restul... este doar economie, schimbare, ajustare .
    Ultima modificare făcută de TitusLivius; 27.11.2014 la 12:29.

  6. #6

    Data înscrierii
    04.02.2014
    Posturi
    4
    Lume
    Limanul cu stejari
    Consider ca loturile sunt o bataie de joc . Probabil asta e modul vostru de a spune "sunteti dependenti si o sa faceti cum vrem noi" . O lunga insiruire de materiale total nefolositoare .
    Sa dai lemn de pin in lot la Taur mi se pare chiar bataie de joc . Adica eu care fac aventura Taurul fioros, as avea nevoie de lemn de pin . Bine gandit .
    Gramada de buguri care apar sa spunem ca sunt normale daca se vor remedia pe parcurs . Aventurile sunt de cascadorii rasului . Ataca intai liderul apoi blockurile, generalii termina batalia si o mai incep o data, dispar si apar pe harta dupa cum vor ei .
    Chestia cu afisatul armatelor e cu adevarat enervanta, mai ales ca la mine la un moment dat imi apareau chiar peste garnizoana pe care voiam sa dau click cu mouseul si nu mai puteam sa selectez garnizoana din cauza pozelor cu armatele .
    Sunt prea dezamagit de porcaria asta pe care ati facut-o ca sa vad vreo schimbare pozitiva .

  7. #7
    Avatarul lui Porta
    Data înscrierii
    10.01.2014
    Locație
    Iasi
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Probabil din cauza succesului repurtat anul trecut ca fiind pe locul 1 in topul celor mai jucate si indragite jocuri online dezvoltatorii Blue Bite s-au grabit cu mult prea mult in lansarea noului sistem de PVP.
    La nici o luna dupa ce a aparut pe test server au si lansat sistemul PVP .
    Test server in opinia mea e un mare esec se vede clar la cati jucatori de test sunt din toate comunitatile TSO iar testarea reala e imposibila datorita wipe-urilor foarte dese.
    Aparitia bugurilor de joc la o versiune noua e normala.
    Parerea mea e ca trebuia implementat un server Beta de PVP nu implementarea directa in joc, astfel multe din problemele aparute nu ar fi existat.
    Sincer sper sa se regelmenteze bug-urile, dar si mai mult imi doresc un rollback al jocului.
    Afisarea trupelor on mouse over e de efect doar vizual, practic nu a fost cea mai reusita realizare a dezvoltatorilor.
    Si cum parerile noastre banuiesc ca prea putin conteaza... Spor la colonizat .

  8. #8
    Avatarul lui Brainkiller
    Data înscrierii
    22.02.2013
    Posturi
    34
    Lume
    Limanul cu stejari
    un real "SUCCESURI"
    Stay on top but remain from the underground

  9. #9

    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    6
    Lume
    Limanul cu stejari
    un dezastru

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.