Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: ''gathering"' pentru comunitatea RO

  1. #1

    Data înscrierii
    11.04.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari

    ''gathering"' pentru comunitatea RO

    Buna tuturor,

    Mi-a venit ideea de la un joc ce îl jucam mai demult, în care comunitatea a reușit sa depășească ''granițele'' internetului și am avut parte numai de surprize plăcute. De aceea vreau sa propun o întâlnire intre membri comunității thesettlersonline.ro. Cu toate ca multi vor spune ceva de genul: buna idee... și alte chestii, trebuie sa fim realiști în primul rand și sa ne gândim ca nu dispunem cu toții de aceleași resurse, în același moment (ca și în joc ) ). Fac eu prima propunere 17 ianuarie 2015, Sibiu. Ianuarie pentru ca e luna ''moarta'' in multe zone de activitate, Sibiu pentru ca e in centrul tarii (eu sunt din Cluj deci sa nu ma acuzați de subiectivitate ) ). Rămâne sa vedem cine, de unde si in final cati suntem pentru aceasta întâlnire. Aștept și propunerile voastre, atâta timp cat răspundeți cu prezent inițiativei, și poate găsim pe cineva din zona sa găsească și o locație potrivita pentru eveniment. Am speranța ca moderatorii vor fi primii care vor da cu ''prezent'' la întâlnire .

    Sa ne vedem cu bine!
    Ultima modificare făcută de b09d4n; 03.11.2014 la 20:14.

  2. #2

    Data înscrierii
    20.02.2013
    Posturi
    21
    Lume
    Limanul cu stejari
    Super!
    Ma bucur ca ai pus cartile pe masa ideea de o intalnire largita cu toate ca n-as vrea sa dau nas in nas cu Davidboss sa ma sacaie toata noaptea

    Toate argumentele sunt bine sustinute, mai ales ca in ianuarie februarie serverul aniverseaza 2 ani.
    15 pica joi, dar asta e deja chestie de detaliu. Nu stiu cand pica revelionul pe rit vechi ca sa nu ne suprapunem.
    Ar mai fi si variana Brasov pentru ca mai toate comapaniile isi tin sedintele acolo pune in vedere 2 aspecte 1. e posibil sa fiti satui de Brasov 2. Preturile sunt cam aliniate cu cererea.

    Si la Sibiu ar fi atat Paltinisul cat si zona rustica a Sibiului gen Marginime
    Suna foarte amuzant oricum daca voi nu veniti cel putini cativa somi vom strange la o bere.

    Astept parerea celorlalti
    Ultima modificare făcută de Aspartam; 03.11.2014 la 20:24.

  3. #3

    Data înscrierii
    28.07.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Salut,

    Eu personal sunt din Bucuresti si din punctul meu de vedere Sibiu este putin cam departe pentru o plecare de weekend. Stiu ca toata lumea ar prefera sa fie cat mai aproape de orasul sau, mai putin drum, mai putina bataie de cap. Deasemenea fiecare are propriile sale puteri financiare si .. unii vor cantari bine cand e vorba de cazare, cost drum plus ce este nevoie de cheltuiala.
    Ce ar fi bine de stabilit pentru inceput ar fi exact locatia, zilele in care ne vom strange (1,2..) si ce preferinte de activitati ar avea lumea.
    Toate acestea ar din punctul meu de vedere ar fi cel mai bine stabilite cu un pool cu cele necesare de stabilit, iar optiunea cu cele mai multe voturi sa castige.

  4. #4
    Avatarul lui URSULMARE
    Data înscrierii
    14.12.2013
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    10
    Lume
    Limanul cu stejari
    Din nefericire nu pot veni din Bucuresti pana in sibiu

  5. #5

    Data înscrierii
    07.02.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Mai bine ar fi o prima intalnire pe zone,adica cei din Bucuresti,in Bucuresti,Cluj in Cluj,sau in apropiere,etc sa se stabileasca niste organizatori pe fiecare zona si mai la vara o locatie cum ar fi,Fagaras,Brasov etc o intalnire cu toti cei care pot veni.

  6. #6

    Data înscrierii
    11.08.2013
    Posturi
    4
    Lume
    Limanul cu stejari
    Din experienta organizarilor e bine ca cel care propune sa se tina de locatie si de data si pur si simplu cine poate sa vina sa confirme. Cu cat lasi mai mult la alegerea tuturor celor implicati cu atat cresc sansele de a nu se produce aceasta intalnire. Este o idee buna!

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.