Subiect închis
Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Lag joc in general

  1. #1
    Avatarul lui tzepeshgr
    Data înscrierii
    02.07.2013
    Posturi
    24
    Lume
    Limanul cu stejari

    Lag joc in general

    Nu stiu ce se intampla, dar de la ultima mententanta, aia din mijlocul zilei, jocul merge foarte nasol - pe chat imi apare cu intarziere ce scriu, in joc totul se intampla cu foarte mare intarziere. Uneori nu sunt sigur daca mi-a luat comanda de a construi sau upgrada ceva.

    Iar la pus trupe pe generali deja e cosmar - clepsidra aia pare pusa sa imi testeze rabdarea, nu sa-mi indice faptul ca se intampla ceva! Am stat si 2 minute sa vad daca se termina si pana la urma am fost nevoit sa inchid eu si sa verific daca a luat trupele sau nu. Si am avut surpriza sa constat ca, dupa aproximativ 10-15 secunde nu a luat comanda de trupe pe care o dadusem.

    Sper sa se rezolve repede problemele astea pentru ca altfel puteti face cel mai atractiv joc din lume, te saturi pana ai acces la functiile lui!

  2. #2
    Avatarul lui CaPsH3
    Data înscrierii
    04.03.2013
    Posturi
    9
    Lume
    Limanul cu stejari
    Foarte bine punctat tzepes. De cele mai multe ori prefer sa ma loghez doar pentru strictul necesar apoi sa imi vad de altele. Iti trebuie nervi de otel sa te poti juca in conditiile astea. Prima data am crezut ca e din cauza PC-ului dar.....doar pe settlers se intampla asta.

  3. #3

    Data înscrierii
    28.02.2013
    Locație
    Piatra Neamt
    Posturi
    77
    Lume
    Limanul cu stejari
    Pe mine cel mai mult ma enerveaza clepsidra atunci cand accesez meniu de vanzari, unde trebuie sa astept nush cat sa pot pune/scoate ceva de la piata.....In rest nu are rost sa mai comentez ca nu merge mai bine ca la ceilalti...Va doresc rabdare, chiar daca scapati printre dinti BIP BIP BIP......

    P.S. nu mi-a cenzurat nimeni textul, asa am scris eu...

  4. #4

    Data înscrierii
    05.11.2013
    Posturi
    3
    Lume
    Limanul cu stejari
    Asa este! E lag peste tot, nu poti face nimic din cauza clepsidrei care nu se mai termina de invartit. O sa va pierdeti toti jucatorii daca nu faceti ceva cat mai repede posibil. La aventuri din cauza lag-ului vostru am pierdut mai mult de 400 eliti si 500 cavalerie......

  5. #5

    Data înscrierii
    29.03.2013
    Posturi
    46
    Lume
    Limanul cu stejari
    Subscriu si eu, din pacate.....
    Jocul se misca infect, lag imens, la mine cel putin trebuie sa trimit geologii sau exploratorii de 2 ori ca sa plece 1 data...
    Tranzactiile la fel, de potentari nu mai zic....le pun de 2 ori ca sa apara potentarea, aseara am dat si eu si duppx cate 2 refreshuri ca tot nu apareau cladirile potentate...
    si ar mai fi, dar ...ideea este aceeasi, nu mai are rost sa le enumar.

    Sper sa se rezolve cate mai repede, rabdare eu inca mai am, chiar si dupa atata timp de cand joc Settlers Online :P

    LE:

    Pun tranzactie la piata, astept o groaza, si apoi imi spune ca nu am resursele necesare pentru a efectua tranzactie, si ca tranzactia este esuata . dupa 1 min imi apare tranzactia bine mersi
    Ultima modificare făcută de Synister; 28.09.2014 la 11:07.

  6. #6

    Data înscrierii
    02.03.2013
    Posturi
    9
    Lume
    Limanul cu stejari
    Aici nu stiu daca ne baga cineva in seama, eu am depus ticket, cum am recomandat si altora, am primit urmatorul raspuns:


    EDIT

    Deci problema se cunoaste!
    Ultima modificare făcută de BB_Imtia; 28.09.2014 la 16:13. Motiv: Dezvăluirea publică a mesajelor de la suport nu este permisă.

  7. #7
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Salut,

    Așa este, am mai amintit zilele trecute (vineri și sâmbătă) și pe chat ocazional: este lag, dar, cu scuzele de rigoare, sperăm că problema va fi rezolvată cât de curând (fiind raportată pe mai multe servere).
    Cu această ocazie și cu riscul de a fi offtopic vreau să vă atrag atenția asupra unui lucru: nu este permisă dezvăluirea publică a mesajelor de la suport, nici de la moderatori, nici de la managerul de comunitate (eu), toate tipurile de comunicare respectivă sunt considerate comunicare 1:1. Așadar, orice vă spune echipa de suport, orice vă spun moderatorii pe șoapte/în scrisori/mesaj privat și orice vă spun eu pe șoapte/scrisori/mesaj privat este confidențial (cu excepția cazului în care îmi dau permisiunea să anunțați restul breslei/comunității etc).

    Mersi de înțelegere,
    BB_Imtia

  8. #8
    Avatarul lui tzepeshgr
    Data înscrierii
    02.07.2013
    Posturi
    24
    Lume
    Limanul cu stejari
    Citat Postat în original de Synister Vezi post
    Sper sa se rezolve cate mai repede, rabdare eu inca mai am...
    Si eu astept rezolvarea cat mai repede. Dar rabdarea mea e pe terminate. Daca nu se rezolva in 5 zile, insula mea intra in sleep mode!

  9. #9

    Data înscrierii
    29.03.2013
    Posturi
    46
    Lume
    Limanul cu stejari
    Eu am o propunere....

    Daca tot sunt probleme de cand s-a activat eventul asta cu exploratorii si geologii, care cauzeaza o groaza de lag si numai belele, nu ce NU SE RENUNTA la el ?
    Serios acum, sunt convins ca intre a avea de ales ca jocul sa mearga cum trebuie ca pana acum cateva zile si a veni geologii si exploratorii cu putin timp mai repede, toti ar alege prima varianta.....

    Si atunci ? Renuntati la eventul asta, cauzeaza tuturor , si noua si voua, daca intr-adevar problemele sunt din cauza lui......

  10. #10
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Salut,

    Lag-ul va fi rezolvat odată cu perioada de întreținere din această seară, așa cum am anunțat și aici.

    Mulțumim pentru răbdare,
    BB_Imtia

Subiect închis

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.