Răspuns la subiect
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 1 2 3 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 25

Subiect: Feedback-ul sistemului de lupta !

  1. #11

    Data înscrierii
    07.08.2014
    Posturi
    1
    Lume
    Limanul cu stejari
    Urasc noul sistem de lupta.

  2. #12

    Data înscrierii
    26.07.2013
    Posturi
    3
    Lume
    Limanul cu stejari
    M-am jucat un pic cu sistemul pe servarul de testare si e chiar naspa! nu stiu ce randament o sa dea la nivel global dar nu ma incanta deloc ceea ce va urma! cine stie poate ca insula mea va ramane parasita!

  3. #13

    Data înscrierii
    29.08.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Aiurea de tot noul sistem, In loc sa aduca inbunatatiri e din ce in ce mai rau

  4. #14
    Avatarul lui allice30
    Data înscrierii
    11.01.2014
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Sper din suflet sa nu se implementeze, este dezastru..absolut inutil...decat, daca ideea este sa ne faca sa il parasim de buna voie si nesiliti..pt ca sigur va fii pustiu...Cred ca 80 % din cei ce stiu despre acest sistem sunt 100% contra, noi speram sa nu se implementeze totusi...inca un contra si de la breasla noastra, majoritatea....

  5. #15

    Data înscrierii
    20.05.2013
    Posturi
    22
    Lume
    Limanul cu stejari
    Aveti o groaza de jocuri de unde sa va inspirati ca sa introduceti un nou sistem de lupta , nu stiu de unde naiba va vin ideile astea ! O sa mai ramana BB si MOD sa joace !

  6. #16

    Data înscrierii
    02.04.2013
    Posturi
    2
    Lume
    Limanul cu stejari
    Desi, tinand cont ca UBI este o corporatie (...bani) si ca parerea noastra (...bani) nu prea conteaza (...bani) eu unul nu sunt de acord cu noul sistem. Intr-un timp UBI devenise o companie care (cat de cat) tinea cont de parerea clientilor a.k.a jucatorilor (...bani), dar incet se indreapta catre titlul pe care il tine cu brio o alta mare corporatie din industria gaming-ului, adica Cea mai urata companie (...bani).

    In concluzie, sunt total contra.

  7. #17

    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    Multi jucatori vor renunta la acest joc daca se va implementa noul sistem, eu ma numar printre ei. Scopul unui joc este sa te faca sa te simti bine, sa te relaxeze, nicidecum sa-ti produca nervi si insatisfactii, ori noul sistem de lupta chiar asta face acum !!
    Si ca sa parafrazez o reclama ... atunci unde e progresul???

  8. #18

    Data înscrierii
    25.10.2013
    Posturi
    4
    Lume
    Limanul cu stejari
    Propunerea mea este urmatoarea:
    - lasati toate elementele jocului existente asa cum sunt acum, astfel si jucatoriii de lvl mai mic vor beneficia de aceleasi conditii sa atinga lvl 50 (efort de implementare zero)
    - ridicati level cap la 55 sau 60 (se poate face in trepte, intai 51, peste un timp 52 etc)
    - jucatorii de lvl 50 si peste vor primi in continuare monede stea ca recompensa la aventuri si eventual nu vor primi arme
    - jucatorii de lvl 50 si peste vor primi xp doar din terminarea misiunilor principlale si secundare
    Un lant de misiuni bine gandit poate vitaliza orice sectiune a jocului se doreste, de exemplu:
    - terminati 10 aventuri coop de 3 jucatori
    - terminati 10 haiduci pierzand max 1000R in total (sau max 100 in fiecare)
    - produceti 20k otel
    - produceti 1k tunuri si 1k tunari .....
    Pentru a promova in lvl jucatorul sa fie nevoit sa termine 80-90% din misiuni (de ex 9 din 10 - se regleaza din xp).
    Efortul de implementare este minim, iar consecintele previzibile: nu se vor pierde jucatori de lvlv sub 50 si se vor activa o parte din jucatorii de lvl 50 care actualmente duc lipsa de obiective.

  9. #19
    Avatarul lui crisa27
    Data înscrierii
    27.02.2013
    Posturi
    6
    Lume
    Limanul cu stejari
    Nici eu nu sunt de acord cu aceasta schimbare. Sper sa se gandeasca mai bine inainte de a lua o decizie si sa tina cont si de parerile noastre avand in vedere
    ca suntem jucatori vechi.

  10. #20
    Avatarul lui Promia
    Data înscrierii
    25.02.2013
    Posturi
    71
    Lume
    Limanul cu stejari
    Cu siguranta jucatorii asteapta schimbari intr-un joc, dar cele propuse, mie nu imi plac.
    Sunt de acord cu stimularea productiei de arme (sabii fier, sabii otel, arbalete, sabii damascene si tunuri) dar daca recrutii devin inutili prin schimbare (dmg foarte mic) atunci lantul de productie sabii bronz (de baza acum) va deveni inutil, iar eu personal nu sunt incantat sa renunt la ceva ce am construit pana acum.
    Din punctul meu de vedere, distribuirea aleatorie a taberelor in aventura facea fiecare aventura unica si incitanta, cei ce gandesc puteau calcula blocaje la fiecare sector, la fiecare aventura, iar ceilalti o luau tabara cu tabara. A, da, se spunea ca nu se agreaza blocajele... Am facut zeci si zeci de Fiii stepei doar pentru ca aveam posibilitatea de a face multe blocaje acolo (ca doar nu pentru loot-ul de doi lei )
    Ultima modificare făcută de Promia; 11.09.2014 la 20:08.

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.