Răspuns la subiect
Pagina 1 din 3 1 2 3 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 25

Subiect: Feedback-ul sistemului de lupta !

  1. #1
    Avatarul lui Linkin
    Data înscrierii
    04.07.2013
    Locație
    Preutesti Neamt
    Posturi
    45
    Lume
    Limanul cu stejari

    Feedback-ul sistemului de lupta !

    Avand in vedere ca nu a deschis nimeni asa ceva , deschid acest topic deoarece nu sunt multumit de noul sistem de lupta ! E dezamagitor .
    Doresc si alte pareri ale altor colegi !

  2. #2

    Data înscrierii
    02.03.2013
    Posturi
    9
    Lume
    Limanul cu stejari
    daca va conta in vreun fel, nici eu nu sunt de acord cu sistemul propus...

  3. #3

    Data înscrierii
    05.11.2013
    Posturi
    3
    Lume
    Limanul cu stejari
    Nici eu nu sunt de acord cu noul sistem de lupta! Sper ca va conta parerea noastra!

  4. #4
    Avatarul lui anghel-7cai
    Data înscrierii
    14.10.2013
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    39
    Lume
    Limanul cu stejari
    nu sunt de acord nici eu si cred ca noul sistem va reduce numarul jucatorilor

  5. #5
    Avatarul lui CaPsH3
    Data înscrierii
    04.03.2013
    Posturi
    9
    Lume
    Limanul cu stejari
    Mie unul imi place viitorul sistem doar ca mai trebuiesc unele modificari. Nu credeti ca e cam exagerat 1-X ?..., adica o sansa intre 10-20% de a lovi cu 1 damage. In plus, pe tsotesting erau o multime de erori atunci cand am testat eu. Voi reveni cu alte comentarii cand se vor remedia erorile de pe test.

  6. #6

    Data înscrierii
    06.06.2013
    Posturi
    2
    Lume
    Limanul cu stejari
    nu cred ca este nimeni de acord cu noul sistem si ca atare nici eu nu sunt de acord cu asa ceva

  7. #7

    Data înscrierii
    21.04.2013
    Posturi
    12
    Lume
    Limanul cu stejari
    Noul sistem de lupta are urmatoarele dezavantaje (daca va ramane in varianta de pe serverul de test):
    -simulatorele si ghidurile sunt inutile
    -nu se pot crea simulatoare care sa fie cat de cat exacte (sansa de 1-X este absurda) ,deci : bataliile devin impredictibile (inclusiv blockurile)
    -recrutii devin inutili si tot sistemul de productie al jucatorilor va fi dat peste cap atat din cauza schimbarilor unor timpi de productie ,cat si din cauza faptului ca multe cladiri in care s-au investit resurse importante devin inutile (ex interminabilele de cupru nu mai au valoare)
    - timpul de productie la arme avansate este urias, lootul la aventuri este nerentabil (reamnitesc ca nu se vor mai da arme in loot). Daca produci singur damascene, un singur ciclu de productie dureaza 58 minute. Avand in vedere ca vei pierde eliti in aventuri, inseamna ca iti va lua 2 luni sa te refaci (recrutii nu mai merg)
    Etc ( nu mai zic si altele ca ma lungesc)
    Avantaje:
    - nici unul
    - n-ai sa vezi
    - ai vrea tu

  8. #8
    Avatarul lui tzepeshgr
    Data înscrierii
    02.07.2013
    Posturi
    24
    Lume
    Limanul cu stejari
    O zise Cap destul de bine... Poate ar fi interesant pentru BlueBytes ca devine absolut inutil sa ai cont premium si sa faci investitii in nestemate in conditiile in care nu iti mai aduc niciun avantaj. Recte - daca faci o aventura la saptamana (asta in cazul fericit in care gasesti coechipieri cu care sa faci o aventura mai acatarii), nu inteleg la ce ar folosi contul premium pentru 50% din loot. Investitiile in diverse cladiri, gen mori de apa, mine interminabile de cupru, silozuri avansate, sunt inutile pentru ca degeaba faci multa populatie daca nu reusesti sa faci arme pentru a o trimite in aventuri.

    Asadar noul sistem, pe langa dezavantajele subliniate deja de Cap, cred ne va ajuta sa ne lasam linistiti de acest joc si facem altceva cu timpul nostru. Multumim BB daca decizia va fi de a merge pe aceasta linie!

    __________________________________________________

    PS - Poate primim si noi aici un raspuns despre ce se decide pana la urma de catre echipa BlueBytes. Sa stim ce facem mai departe, nu de alta! Pentru ca pana nu se stabileste ca sistemul va fi modificat intr-un mod care sa nu afecteze atat de drastic modul de joc, nu prea imi vine sa mai fac nimic...
    Ultima modificare făcută de tzepeshgr; 08.09.2014 la 17:26.

  9. #9

    Data înscrierii
    24.02.2013
    Posturi
    11
    Lume
    Limanul cu stejari
    Subscriu la deficientele constatate de CapDeDuda.
    Schimbarea sistemului de lupta va face jocul mai neatractiv, cu probabilitatea ca multi jucatori de lvl. mare sa-l paraseasca. Problema dezvoltarii va fi atat pentru jucatorii care au investit nestemate, deoarece vor trebui sa reinvesteasca, cat si pentru jucatorii care joaca fara, care se vor dezvolta extrem de greu - loot-uri mai slabe, pierderi mari până la dezvoltarea lanțurilor de producție pe arme grele.

  10. #10

    Data înscrierii
    29.05.2013
    Posturi
    4
    Lume
    Limanul cu stejari
    Nici eu nu sunt de acord cu noul sistem subscriu ce spun colegi de mai sus .

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.