Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Multiple Depozite Avansate

  1. #1
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0

    Multiple Depozite Avansate

    Dragi Coloniști,

    A fost un bug în Calendarul Evenimentului de Vară.

    A fost posibilă obținerea premiului principal (Depozit avansat) de mai multe ori.
    Unii jucători au luat 4 sau mai multe Depozite avansate din calendar și au abuzat de bug pentru a-și îmbogăți conturile.

    Dorim ca jucătorii să fie “Fair Play” și să respecte “Termenii de utlizare”, așa că i-am rugat pe toți aceia care au obținut 4 sau mai multe Depozite avansate să le pună înapoi în meniul stea. Ele vor fi șterse din meniul stea în timpul următoarei perioade de întreținere din 24 iulie.



    Întrebări & Răspunsuri

    • O să iau ban dacă am solicitat 4 sau mai multe Depozite avansate?
      Dacă returnați toate Depozitele avansate care au fost luate sâmbătă, 12 iulie, cu excepția unuia, nu vă vom bana.
    • Nu le mai am, ce pot face?
      Nu contează de unde le aveți. Le puteți cumpăra pe cele care lipsesc de la negustor sau din comerț.
      De asemenea, prietenii vă pot ajuta.
    • Nu pot să obțin înapoi cantitatea solicitată de Depozite avansate!
      Vă rugăm să contactați imediat echipa de asistență (categoria ”Raportează posibilă înșelătorie sau hacking”, subiect: "Problemă Depozit avansat").
    • Am fost plecat și am aflat de anunț prea târziu, voi fi banat?
      Ați primit o scrisoare în joc. Vă rugăm să o citiți cu atenție, totul este explicat acolo.
      Veți primi încă o scrisoare în timpul perioadei de întreținere.
    • De ce jucătorii pot păstra 3 sau mai puține Depozite avansate?
      Nu dorim să presupunem că toți jucătorii cu 2 sau 3 Depozite avansate au făcut-o intenționat.
      Dar putem fi siguri că toți jucătorii care au obținut 4 sau mai multe Depozite avansate au făcut abuz de bug.
    • Încă mai am întrebări, pe cine pot contacta?
      Vă rugăm să contactați echipa de asistență. Alegeți categoria ”Raportează posibilă înșelătorie sau hacking" și scrieți "Problemă Depozit avansat" la subiect.


    În spiritul "Fair Play"-ului sperăm și ne așteptăm ca fiecare utilizator să returneze Depozitul avansat înapoi în meniul stea. Vom oferi mai multe informații jucătorilor afectați printr-o scrisoare în joc ce va fi trimisă până vineri seara, 18 iulie.


    Echipa "The Settlers Online"
    Ultima modificare făcută de BB_Imtia; 18.07.2014 la 14:34.

  2. #2
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Doar jucătorii care au achiziționat sâmbătă, 12 iulie, mai mult de trei Depozite avansate din calendar sunt afectați. Pentru a face uz de bug, a fost necesar să se facă click pe buton, apoi să se iasă din joc și să se repete procedura.

    Câte Depozite avansate vor fi șterse?
    Depinde câte Depozite avansate au fost achiziționate sâmbătă, 12 iulie:
    - 1 depozit: Ok, nu se șterge nimic
    - 2 depozite: Ok, nu se șterge nimic
    - 3 depozite: Ok, nu se șterge nimic
    - 4 depozite: 3 vor fi șterse
    - 5 depozite: 4 vor fi șterse
    Puteți păstra un depozit dacă ați achiziționat patru sau mai multe din Calendar.

    De ce unii jucători pot păstra trei depozite, dar eu pot păstra doar unul?
    Diferența nu constă în folosirea bug-ului, ci abuzarea sa în mod conștient.
    Nu se poate verifica abuzul în cazurile cu trei depozite. Al doilea depozit putea fi o greșeală iar al treilea un test etc.

    Pe scurt, chiar dacă cineva a achiziționat doar două depozite în plus, nu a abuzat de tot de bug și nici nu a avut intenția de a abuza. De la al treilea depozit avansat în sus, putem asuma motive lipsite de onestitate. De aceea am fixat trei ca fiind limita.

    Sunt pedepsit pentru o greșeală făcută de Blue Byte, asta nu înseamnă Fair Play!
    În primul rând niciun jucător nu va fi pedepsit. Cerem doar returnarea tuturor depozitelor în afara unuia. De aceea jucătorii care nu au abuzat de bug pot păstra trei depozite. Nu putem fi siguri că au abuzat de bug-ul Calendarului în mod conștient.

    Au fost destule bug-uri în jocul acesta și nimeni nu a fost pedepsit. De ce acum?
    Bug-urile anterioare și jucătorii care au abuzat de ele nu sunt luați în considerare aici. Acest apel se referă doar la bug-ul de sâmbătă, 12 iulie, de la finalul Calendarului.

    La începutul evenimentului bug-ul a fost mult mai mare. O returnare a tuturor resurselor adunate din cauza bug-ului nu poate fi făcută. O singură structură poate fi înapoiată destul de ușor și cu o securitate a datelor maximă.

    La începutul evenimentului a fost o cantitate limitată de reședințe plutitoare și școala satului care puteau fi achiziționate abuzând de un bug. De ce nu se cere înapoierea lor??
    O înapoiere a acestora e în curs de verificare, vă rugăm să aveți răbdare.

    Nu am luat din calendar cantitatea de depozite pe care scrisoarea din joc mi le cere. Ce-i de făcut?
    Luând în considerare faptul că depozitele au fost obținute într-un anumit timp, cu ID unic în arhiva contului, acest lucru nu ar trebui să fi posibil. Depozitele și datele salvate sunt diverse. Vă rugăm să contactați echipa de asistență. Alegeți categoria ”Raportează posibilă înșelătorie sau hacking" și scrieți "Problemă Depozit avansat" la subiect.

    Am doar patru depozite pentru că am vrut să testez. De ce sunt pedepsit?
    Trebuie să insistăm să returnați trei dintre depozite. Dacă ați raportat bug-ul echipei de asistență în data de 12 iulie, putem considera că nu ați abuzat de bug.

    În acest caz, vă rugăm să contactați echipa de asistență, folosind categoria ”Raportează posibilă înșelătorie sau hacking" și scrieți "Problemă Depozit avansat" la subiect. Trimiteți numărul tichetului original din raportare ca dovadă. Totuși, tot trei depozite vor fi șterse, întrucât este un mecanism automat. Echipa de asistență va găsi o soluție pentru cei aflați în această situație.

    De ce nu ne dăruiți depozitele, a fost vina voastră!
    Orice depozit care a fost adăugat jocului din greșeală perturbează balanța. Nu doar că acele depozite vor fi comercializate, dar odată cu evenimentele viitoare, vor valora mult mai puțin. Este dificil de explicat de ce unii jucători ar putea păstra 10 depozite pe când alții au fost corecți și au doar unu sau două depozite.

    De ce nu ați deconectat jocul când a apărut bug-ul?
    Acest bug special a putut fi abuzat în mod conștient și cu o intenție clară. Depozitele nu au apărut din senin în Meniul vostru de mai multe ori. Dacă jocul ar fi fost întrerupt, mulți jucători nu s-ar mai fi putut juca, posibil pe toată durata zilei de sâmbătă. Pe lângă acest lucru, ar fi putut apărea alte consecințe, de ex. mine golite pentru că nimeni nu ar fi îngrijit insula...
    Jocul poate fi deconectat doar dacă informația de joc este în pericol și pe punctul de a fi distrusă.

    Nu poate exista o soluție mai bună, individuală?
    Așa cum a fost arătat pe forum în anunț, a trebuit să găsim o cale pentru a nu pedepsi greșelile, ci abuzul.

    Citat al unui jucător:

    salut,

    o soluție onestă nu e chiar posibilă.
    Unii jucători au abuzat de bug în mod conștient pentru a primi mai multe depozite, alții l-au folosit din greșeală. Eu însumi nu sunt sigur dacă am apăsat pe buton dimineața și din nou la amiază. Dacă butonul era colorat din nou, ne-am fi putut gândi ”Am uitat să iau depozitul”. (dacă nu ai avut când să citești despre bug).

    După părere mea, Ubi a găsit o soluție bună cu limita de trei depozite. Undeva trebuia să fie limita. Nimeni nu poate spune că a pierdut ceva până la urmă!
    Jucătorul a explicat perfect, nu mai e nimic de adăugat.

    De ce nu e nicio informați despre ce se va întâmpla dacă nu returnez depozitele?
    Vă rugăm să citiți scrisoarea ce o veți primi după următoarea perioadă de întreținere. Un mesaj automat vă va spune despre pașii următori. De asemenea, echipa de asistență vă stă la dispoziție. Alegeți categoria ”Raportează posibilă înșelătorie sau hacking" și scrieți "Problemă Depozit avansat" la subiect. Vom rezolva aceste probleme 1:1 cu fiecare jucător, nu în public, ca de obicei.

    Sunt enervat de ... Blue Byte, abuzatul de bug, managerul de comunitate BB ...!!?
    Vă rugăm: Calmați-vă. Nu merită să faceți scandal împotriva altor jucători sau Blue Byte pe forum și/sau pe chat. Alte comentarii, întrebări despre consecințe legale, alte bug-uri etc. nu vor fi discutate în legătură cu problema depozitelor. Suntem toți oameni și încercăm să ne ajutăm între noi și pe fiecare jucător în parte. Este dificil, având în vedere cantitatea de tichete dar comentariile abuzive fac lucrurile și mai dificile.

    Încă mai am întrebări care nu au fost ridicate aici. Pe cine să contactez?
    Vă rugăm contactați echipa de asistență. Alegeți categoria ”Raportează posibilă înșelătorie sau hacking" și scrieți "Problemă Depozit avansat" la subiect.
    Ultima modificare făcută de BB_Imtia; 25.07.2014 la 14:52.

  3. #3
    Former Team member
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0

    Actualizare după perioada de întreținere

    Dragi coloniști,

    Așa cum a fost anunțat înainte, în timpul perioadei de întreținere din această săptămână s-a rulat un script pentru a îndepărta din Meniul stea Depozitele avansate obținute prin exploatarea unui bug.
    • Dacă în Meniul Stea s-a aflat cantitatea cerută de Depozite avansate, le-am putut îndepărta și un mesaj a fost trimis în joc, anunțându-vă de acest lucru.
    • Dacă în Meniul Stea s-a aflat o cantitatea insuficientă de Depozite avansate, a fost trimis un mesaj ce vă transmitea câte Depozite au putut fi îndepărtate.
    • În cazul în care mai sunt Depozite avansate care trebuie returnate, ele trebuie plasate în Meniul Stea înainte de perioada de întreținere de săptămâna viitoare.
    • Dacă ne aflăm în imposibilitatea de a înlătura cantitatea cerută în timpul următoarei perioade de întreținere, vom urma alți pași.

    Dacă aveți întrebări:

    Vă rugăm să contactați echipa de asistență. Alegeți categoria ”Raportează posibilă înșelătorie sau hacking" și scrieți "Problemă Depozit avansat" la subiect.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.