Subiect închis
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Eroare la aventura - posibil bug

  1. #1

    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari

    Eroare la aventura - posibil bug

    Am patit la aventura fii croitorasului o chestie foarte ciudata si deranjanta.
    In timpul aventurii, cand generalii faceau un block am primit mesajul ca zona nu mai este valabila si m-a scos afara din joc.
    De atunci nu mai pot intra in aventura, de fiecare data cand dau pe ea apare mesajul "A fost detectata o eroare in aceasta zona. Te rugam sa incerci din nou." Am foarte multe trupe duse pe insula aventurii, am generali acolo si efectiv nu mai am ce face, nu am acces la aventura. Am incercat sa invit un prieten, poate intra el, dar nu am reusit, am primit acelasi mesaj si m-a delogat.

    Vreau de la inceput sa spun ca nu e chestie de cache, history si alte minuni de browser, ci e un bug de server. Cautand pe forum am gasit ceva foarte asemanator la linkul urmator : http://forum.thesettlersonline.com/t...Adventure-Zone

    Deocamdata nici de la ticketul facut la suport nu am primit vreun raspuns care sa rezolve problema, ci doar sa sterg cacheul si chestii din astea, pe care le-am facut inainte de ticket , am incercat cu mai multe browsere, acelasi rezultat.
    A mai patit cineva acest lucru? si daca da, cum s-a rezolvat?

  2. #2

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Se rezolvă de la sine după o perioadă, din păcate încă nu s-a descoperit cauza unor astfel de incidente.
    Echipa tehnică se ocupă de această problemă, voi reveni cu detalii în curând.

  3. #3

    Data înscrierii
    19.02.2013
    Posturi
    29
    Lume
    Limanul cu stejari
    E adevarat, s-a rezolvat de la sine, dupa o zi.

  4. #4

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Sper să nu mai ai parte de astfel de incidente, nu e plăcut deloc te bazezi pe timpul unei aventuri şi să nu te poţi folosi de el corespunzător.

Subiect închis

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.