Vezi rezultate sondaj: A face parte dintr-o breaslă - profitabil sau nu?

Alegători
27. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da, este obligatoriu să faci parte dintr-o breaslă, pentru că...

    2 7,41%
  • Da, te ajută mult să fii membru de breaslă, în special deoarece...

    18 66,67%
  • Aşa şi-aşa, nu e neaparat necesar să fii într-o breaslă, pentru că...

    6 22,22%
  • Nu, nu te ajută cu nimic să fii membru al unei bresle, deoarece...

    1 3,70%
Răspuns la subiect
Pagina 1 din 2 1 2 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Sondaj

  1. #1

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari

    Sondaj

    Dragi colonişti,

    Am creat acest sondaj pentru a vedea care este, în opinia voastră, importanţa unei bresle şi apartenenţa la aceasta.
    Vă rugăm, pe lângă votul în sine, să oferiţi o explicaţie, în continuarea variantei alese.

    De exemplu:
    d. Nu, nu te ajută cu nimic să fii membru al unei bresle, deoarece nu ai niciun beneficiu.

    Vă mulţumim şi vă dorim colonizare plăcută!
    BB_Yahsa
    Ultima modificare făcută de BB_Yahsa; 20.01.2014 la 11:10.

  2. #2

    Data înscrierii
    20.02.2013
    Posturi
    4
    Lume
    Limanul cu stejari
    Da, te ajută mult să fii membru de breaslă, în special deoarece... ... deoarece membrii breslei se ajuta f mult intre ei, si schimbul de resurse are un pret corect, cel putin la noi in breasla nu se pune accent pe profit, ne ajutam cu resursele, ne ajutam cu potentarile, ne ajutam cu sfaturi, strategii de dezvoltare, etc etc

  3. #3

    Data înscrierii
    28.05.2013
    Posturi
    21
    Lume
    Limanul cu stejari
    ajuta mult sa fii intr-o breasla, dar asta depinde foarte mult de calitatea membrilor ce o compun.
    Eu am avut norocul sa nimeresc intr-o breasla unde intrajutoararea e pusa pe primul loc si asta e fantastic pentru ca asa, uniti, putem creste cu totii

  4. #4

    Data înscrierii
    10.06.2013
    Posturi
    2
    Lume
    Limanul cu stejari
    Ca se numesc guild, alianta, breasla, clan, etc, grupari de genul asta exista in toate jocurile de multiplayer la ora actuala. Ca este vorba de ajutor primit, de ajutor acordat, de lucru in echipa (pt obiective dificil de atins singur de exemplu), sau pur si simplu ca este vorba de dorinta de a apartine unei comunitati, pentru toti este benefica apartenenta la o astfel de grupare.
    Astept cu nerabdare Banca Breslei si Aventurile Cooperative

  5. #5

    Data înscrierii
    16.08.2013
    Posturi
    17
    Lume
    Limanul cu stejari
    foarte bine spus , sa sti ca a fi intr-o breasla ajuta foarte mult pentru ca fiecare membru poate fi ajutat cu resurse sau arme , iti multumim pentru sondaj BB_yahsa

  6. #6

    Data înscrierii
    04.08.2013
    Posturi
    64
    Lume
    Limanul cu stejari
    Da, te ajută mult să fii membru de breaslă, în special deoarece poti primi ajutor de la jucatorii mai experimentati (si nu ma refer doar la resurse, sfaturile sunt binevenite, mai ales pentru aventurile mai complicate). Am norocul sa fac parte din cea mai buna breasla de pe server si pot sa spun ca gustul jocului l-am prins si cu ajutorul colegilor care m-au sustinut si ma ajuta in continuare. Intr-adevar, calitatea breslei e data de calitatea jucatorilor din care e formata, ajutorul oferit reciproc si placerea de a juca cu oameni de calitate este ceea ce am cautat la o breasla si am gasit-o in breasla din care fac parte.

    Multumim Yahsa pentru sondaj si pentru ca asa am ocazia sa le multumesc si colegilor de breasla pentru tot ceea ce au facut si fac in continuare!

  7. #7

    Data înscrierii
    28.02.2013
    Locație
    Piatra Neamt
    Posturi
    77
    Lume
    Limanul cu stejari
    Eu am votat ca e obligatoriu, dar nu spun de ce .

  8. #8

    Data înscrierii
    06.04.2013
    Posturi
    19
    Lume
    Limanul cu stejari
    Da, ajuta foarte mult datorita interactiunilor cu ceilalti jucatori, dar ajuta foarte putin din punct de vedere al jocului propriu zis. Misiunile breslei sunt simbolice din punct de vedere al implicarii si al recompensei si cred ca aici se poate imbunatatii mult situatia, de exemplu "aventura breslei" care sa necesite implicare militara proportionala cu numarul membrilor breslei si recompense pentru toti.

  9. #9

    Data înscrierii
    16.11.2013
    Posturi
    2
    Lume
    Limanul cu stejari
    Multi profita de acest aspect, de bunatatea celor din breazla. Eu votez pro ,dar mare grija ce playeri aduceti .

  10. #10

    Data înscrierii
    20.05.2013
    Posturi
    22
    Lume
    Limanul cu stejari
    Ajuta sa fi intr-o breasla , dar asta se va vedea cand apar aventurile cooperative .

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.