Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: [Feedback] Dev Notes: Weekly Challenges

  1. #1
    Community Manager Avatarul lui BB_Sious
    Data înscrierii
    21.03.2017
    Posturi
    1.023
    Lume
    Limanul cu stejari

    [Feedback] Dev Notes: Weekly Challenges

    Dear settlers,

    Thank you for taking the time the read the Weekly Challenges Dev Notes.

    We would love to know your opinion and impressions about it. Feel free to leave them in this thread.


    Happy commenting!
    BB_Sious
    Ultima modificare făcută de BB_Sious; 23.11.2018 la 09:27. Motiv: link
    În cazul în care dorești ajutor, te rog să contactezi Echipa de asistență în limba română. Nu ezita să mă contactezi și pe mine, însă te rog trimite-mi un mesaj în engleză.

  2. #2

    Data înscrierii
    17.02.2013
    Locație
    mioveni
    Posturi
    34
    Lume
    Limanul cu stejari
    zice bb_alex:
    The overall idea for Weekly Challenges was to create content.

    ”continut” de genul asta exista ...este vaporasul. Singura diferenta este ca vaporasul chiar este ”saptamanal”.


    zice bb_alex:
    The time challenge itself was set to 4,5 days while giving you 7 days to complete it. This shows how time-consuming such a challenge would be. Weekly Challenges aren't something for everyone, but rather challenging content for people, who are investing quite some time into this game and are looking for more things to do.

    vrajeala .... cu o ”recalculare” a productiei orice misiune de produs resurse se poate face in maxim 24 ore , cu o mica ”investitie” orice misiune de produs/delegat trupe se face in maxim 24 ore .... productia o poate face oricine , trupele doar cine ”investeste”
    o fi calculat cu sau fara ”training grounds” 4,5 zile / misiune ?) saracutul de el, a calculat la 4,5 zile / misiune dar ai lui colegi au lasat o ”portita” pentru maxim 24 ore care din ”intamplare” este pe bani =))
    ar trebui sa recalculezi un pic alex cantitatile de trupe. Ar fi bine sa le maresti daca vrei 4,5 zile pentru ca 6x50% +innot + ghid de recrutare + cursa oua ar reduce timpul la maxim 24 ore ....

    zice bb_alex:
    I decided to go with the increase of the population limit, which would provide additional benefits in the long term.

    se poate interpreta cam asa : ”am decis sa va dau posibilitatea sa faceti upgrade la cladirile + pop , dar ”viteza” de realizare depinde de ”investitie”

    zice bb_alex:
    I do not plan to remove the time challenge by removing adventures from them.
    nu am inteles care este provocarea ”de timp” ca am explicat-o mai sus dar ”provocarea de card” se vede de pe LUNA)
    mai pe ”romaneste” : cu misiunile astea aveti de ales intre xp si upgrade la cladirile + pop (cazarmile voastre nu vor face fata ambelor provocari) dar totusi daca vreti se poate pentru ca aveti ”training grounds” fara limita pe nestemate.


    poti sa incerci sa ne ”plimbi” cat vrei alex cine joaca de la inceput a vazut :
    -nu conteaza de cand joci daca ai nestemate ”recuperezi” (mma , exploratori)
    -spatiu aditional (cele 4 insule) doar pe nestemate
    -potente de lupta ”fara numar) doar pe nestemate
    -event (haloween) conceput special pt ”sageti”(nestemate)
    -xp fara general ...nestemate sa ai
    -provocari saptamanale care pot devenii ”zilnice” ....nestemate sa ai

    asa ca ai putea sa spui ceva simplu : ”eu dau directia jocului , am cota la vanzarea de nestemate” =))

    p.s. daca NU stateam blocat cu deplasarea aia nici macar nu te bagam in seama )
    Ultima modificare făcută de crash; 23.11.2018 la 21:53.

  3. #3

    Data înscrierii
    09.01.2014
    Posturi
    11
    Lume
    Limanul cu stejari
    Am facut o misiune saptamanala, gata. Neinteresant. Prea multa bataie de cap pentru prea putine beneficii de joc, aceeasi situatie ca la "expeditii"( nivelul meu pvp a ramas la 2) si aventurile coop pe care le sterg din stea imediat ce le aduc exploratorii. Cred ca am jucat tot o singura data o aventura coop. Am nivelul 65.

  4. #4

    Data înscrierii
    09.01.2014
    Posturi
    11
    Lume
    Limanul cu stejari
    I've done a weekly mission, no more. Uninteresting. Too much headaches for too few game benefits, the same situation as for "expeditions" (my pvp level has remained at 2) and coop adventures that I wipe from the star as soon as the explorers bring them. I think I've played a coop only once . I have level 65.

  5. #5

    Data înscrierii
    09.01.2014
    Posturi
    11
    Lume
    Limanul cu stejari
    if you want to make the game more interesting go to the original game "The Settlers" and take ideas from it.

  6. #6
    Community Manager Avatarul lui BB_Sious
    Data înscrierii
    21.03.2017
    Posturi
    1.023
    Lume
    Limanul cu stejari
    Hello Settlers,

    Thank you for your feedback on the new Weekly Challenges. All feedback from our players are appreciated and these have been forwarded to our development team for consideration. I hope that you would still enjoy playing the game with the new changes.

    Regards,
    BB_Sious
    În cazul în care dorești ajutor, te rog să contactezi Echipa de asistență în limba română. Nu ezita să mă contactezi și pe mine, însă te rog trimite-mi un mesaj în engleză.

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.