Răspuns la subiect
Pagina 1 din 2 1 2 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Povestea insulei tale!

  1. #1

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari

    Povestea insulei tale!

    O poveste de Paști!



    Aşteptăm părerile voastre despre acest concurs chiar aici!
    Ultima modificare făcută de 4298-B39B-326; 25.04.2013 la 14:44.

  2. #2

    Data înscrierii
    21.02.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Cand primavara se apropie, fiecare dintre noi asteapta cu nerabdare Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului. Dar mai ales cand avem copii, Pastele nu este complet daca nu mentionam si despre iepurasuul de Paste. Iepurasul de Paste este un personaj de poveste despre care se spune ca aduce oua vopsite si dulciuri copiilor in Sfanta zi de Paste. Paste Fericit BB_Yasha Si La Toti!!!

  3. #3

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    Mulțumim frumos! Paște Fericit și ție!

  4. #4

    Data înscrierii
    16.03.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Am o intrebare: ce nu a fost in regula cu povestirea mea? ca doar am scris cum se pregateau cu totii, cum au plantat flori pe insula, cum au ridicat casele si le-au infrumusetat si cum Primarul - lord comandant - a fost la vanatoare de oua, pe care le-a schimbat la negustor pe diverse minunatii cu care a infrumusetat insula (este vorba totusi despre insula mea, nu asa? si de ceea ce se poate vedea pe insula mea in acest moment, ca urmare a evenimentului de Paste.... imi pare rau ca nu pricep ce anume astepti sa scriem ca sa ne putem califica printre concurenti....

  5. #5

    Data înscrierii
    15.11.2012
    Posturi
    690
    Lume
    Limanul cu stejari
    @Sparky: povestea ta s-a calificat în concurs
    Felicitări!

  6. #6

    Data înscrierii
    16.03.2013
    Posturi
    5
    Lume
    Limanul cu stejari
    Multumesc BB-Yahsa in momentul in care am vazut ca nu mai este postata... chiar nu ma istiam ce sa cred - de aceea am intrebat...

    Sarbatori fericite Lumina sa va incalzeasca sufletele alaturi de cei dragi

    PS: si abia astept rezultatele....

  7. #7

    Data înscrierii
    12.02.2013
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    309
    Lume
    Limanul cu stejari
    din cate am inteles trebuie o poveste despre insula noastra?

    am postat si eu o poveste cam ... nu prea am imaginatie la ora asta , vreau sa stiu daca e acceptata sau nu
    Ultima modificare făcută de Greenwoods; 27.04.2013 la 23:21.

  8. #8

    Data înscrierii
    12.02.2013
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    309
    Lume
    Limanul cu stejari
    Acum mult timp o corabie renumita a plecat dintr un port pentru explorarea necunoscutului. Dupa cateva saptamani au dat peste o insula numita Greenwoods, renumita pentru cantitatea vasta de lemn de cea mai buna calitate. Ancorand pe tarmul insulei si au dat seama ca insula nu este pustie, aici facandusi viata piratii marilor si cateva creaturi mitice. Speriati si putini, exploratorii au vrut sa paraseasca insula, doar gandul la castigurile imense si faima ce o pot avea i au indemnat sa ramana. Intr un timp foarte scurt ei au invins piratii si creaturile de traiau pe insula, aceasta putand fi colonizata. Dupa doar cateva luni, insula era cunoscuta ca fiind un paradis, primitoare si plina de bogatii. Acestia au construit unele dintre cele mai impunatoare cladiri care le a acunoscut lumea vreodata, facand din aceasta o insula unica. Chiar si regii si reginele vizitau insula foarte des deoarece erau atrasi de primirea iubitoare a locuitorilor insule si ospitalitatea lor.
    Ultima modificare făcută de Greenwoods; 27.04.2013 la 23:18.

  9. #9

    Data înscrierii
    15.02.2013
    Posturi
    4
    Lume
    Limanul cu stejari
    daca nu ai primit raspuns inca cred ca nu...

  10. #10
    Avatarul lui mishu85
    Data înscrierii
    21.02.2013
    Posturi
    196
    Lume
    Limanul cu stejari
    toate sunt acceptate (sau ar trebui) insa doar cateva castiga )
    http://img266.imageshack.us/img266/3079/mishu85.png

Răspuns la subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii

Ubisoft utilizează cookie-uri pentru a se asigura că dvs. beneficiați de cea mai bună experiență pe site-urile noastre. Prin continuarea utilizării acestui site, vă exprimați acordul cu privire la aceste cookie-uri. Găsiți mai multe informații în secțiunea politica de confidențialitate.